iPad kasutusjuhend - IX. osa

Elukas ja iPad iPad kasutusjuhend - IX. osa

 

iTunes ja App Store appid (rakendused)

 

 

 

< Tagasi iPad tahvelarvuti VIII. ossa

Edasi iPad X. ossa >


iTunes:

iTunes app'i abil saad otse oma iPad tahvelarvutis lisada sinna vajalikku kraami ja pärast sünkroniseerimist viiakse see uus sisu ka Sinu kompuutri iTunes programmi alla. Et pääseda iTunes Store poele ligi ja et laadida "õhu kaudu" alla meeldivat sisu, peab Sul olema Internetiühendus (juhis).

Et minna sinna iTunes Store poodi (veebsaiti), toksa tahvelarvuti koduekraanil iTunes ikoonile ja selle peale käivitatakse iTunes app. Alumisel pildil on vasemas ülanurgas asuvast "Kategooriate" rippmenüüst valitud "History". Akna ülaääres keskel on samuti kaks nuppu: "Featured" (Soovitatavad/populaarsed)) ja "Top Charts" ("Parimate edetabel")- toksa ka nendele, et saadavat kraami lähemalt uurida. Päris allääres keskel on aga kolm nuppu: "Podcasts" (sellele toksates saad tasuta podcaste alla laadida), "iTunes" (see ongi momendil avatud) ja "Downloads" (seda nuppu saad alles siis kasutada kui Sa parasjagu midagi alla laed, sel juhul ilmub selle nupu peale allalaetavate elementide number, st mitut neist veel alla laetakse; kui toksad sellele nupule, siis avatakse uus ekraan, kus kuvatakse kõik parasjagu allalaetavad asjad).
Kui toksad siin mingile pisipildile, siis saad pakutavat lähemalt uurida ja teda kas tasuta või siis raha eest alla laadida. Edasi/tagasi saad sirvida nii et toksad keskel lehitsemise ribal vasemal ja paremal otstes asuvatele valgetele noolekestele või toksad siis selle riba kohal olevale "See All" lingile.

iTunes app'i aken


Otsi sisu järgi: Toksa paremal ülanurgas 'Search' otsingukastil, seejärel ilmub ekraani klaviatuur, tipi mõni võtmesõna ja toksa seejärel klahvile "Otsi". Otsingutulemused grupeeritakse kategooriate järgi, näiteks nagu 'Movies', 'Albums' või 'Podcasts'. Toksa elemendile, et näha rohkem infot...

Otsi kategooriate järgi: Toksa vasemal ülanurgas "Gategories: xxx" nupule, järgmisel pildil ongi avatud see Categories rippmenüü ja momendil kuvatakse "History" kategooria elemente:

Kategooriate rippmenüü


Kasutaja toksas ekraani allääres Podcasts nupule ja ilmus alltulev ekraan. Siin tuleb Sul lehitsemiseks ekraani üles/alla kerida ja kui jõuad lõppu, siis toksa seal "Show More" lingile, et saaksid edasi sirvida:

Podcastide ekraan


Nüüd sooviti "Ajalootunde" alla laadida ja toksati ülemises ekraanis nr. 2 elemendile ning ilmus järgmine aken, kus toksates nupule FREE ja seejärel sealsamas GET EPISODE (või midagi taolisele) nupule, alustataksegi tasuta kraami allalaadimist. Allalaadimine käib suhteliselt kiiresti (suuremahuliste videode puhul natuke aeglasemalt) ja Sa võid siin järjest mitmele "FREE" nupule toksata, seejärel võid aga edasi lehitseda ning alustada kohe ka uue sisu allatõmbamist...

Saab laadida alla


Momendil käib 22 podcasti (videode) allalaadimine:

Käib 22 podcasti allalaadimine


NB! Enne mingi audio- või video podcasti allalaadimist võid neid eelnevalt kuulata/vaadata. Toksa selleks antud podcasti mingi episoodi nimele, oota kuni ilmub tema eelvaateaken (juhul kui Sul käib parasjagu failide allalaadimine, siis oota antud akna ilmumist tsipa kauem) ja seejärel toksa seal "Play" nupule:

Toksa 'Play' nupule


Allalaetud meedia vaatamine/kuulamine: Pärast kraami allalaadimist võid neid oma tahvelarvutis vaadata/kuulata kas iPod või siis Videos rakenduse kaudu.

Sünkroniseerimine: iTunes sünkroniseerib automaatselt kogu sisu, mille Sa ostad või laed alla oma tahvelarvutisse, iTunes tarkvara 'LIBRARY' kategooria alla, siis kui Sa ühendad tahvelarvuti kompuutriga. Seega kui Sa ühendad iPad'i kompuutriga ja kui Sul on automaatne sünkroniseerimine lubatud, siis viiakse see allalaetud sisu ka Sinu iTunes tarkvara alla, näiteks kõik podcastid pannakse LIBRARY kategooria Podcasts loetellu.

Kui Sa leiad mingi meeldiva laulu, albumi või audioraamatu, siis võid Sa selle osta ja laadida alla oma tahvelarvutisse. Et midagi osta, pead Sa omama iTunes Store kasutajakontot (Apple ID). Sa saad selle kasutajakonto iTunes programmist - sünkroniseerimise ajal. Juhul kui Sul ei ole seda kasutajakontot veel loodud, siis võid seda teha ka siinsamas tahvelarvutis - mine Settings -> Store alla ja loo see seal.

Sul ei pea olema iTunes Store kasutajakontot siis kui Sa vaatad ja laed alla 'podcaste' või siis 'iTunes U kollektsioone'.


Kuidas juba läbivaadatud kraami kustutada?

Sellelt veebilehelt saad järgmist infot:

iTunes U terve kollektsiooni koos tema kõikide episoodidega kustutamine;
iTunes U kollektsioonide episoodide/järgede kustutamine;
Kuidas oma iPad tahvelarvutist kustutada iTunes U kollektsioonide ja podcastide episoode?

Terve podcasti koos kõikide tema episoodidega kustutamine;
Podcastide episoodide/järgede kustutamine;
Kuidas oma iPad tahvelarvutist kustutada iTunes U kollektsioonide ja podcastide episoode?

Rakenduste/programmide (apps) kustutamine - juhis
Juhul kui Sa ei saa 'iTunes Store' või 'App Store' poega ühendust ja ilmuvad järgmised veateated:

Kui Sa toksad iPad tahvelarvuti 'Home' ekraanil iTunes (või siis App Store) app'i ikoonile, siis Sa ei saa võib olla tema veebsaidiga ühendust ja ilmub üks järgmistest veateadetest:

"Cannot Connect to iTunes Store" või "Cannot Connect to App Store" või "Cannot connect to the iTunes Store. An unknown error has occurred." või "iTunes could not connect to the iTunes Store. Make sure your network connection is active and try again."


Ei saada ühendust


Selle probleemi võivad põhjustada mitmed asjaolud ja et seda lahenda, proovi järgmisi meetodeid:

1. Kui Sulle ilmub ülaltoodud kurb teateaken, siis toksa seal nupule OK ja seejärel toksa akna allääres mingile muule nupule, mis ei ole parasjagu aktiivne - ehk aitab:


Toksa mitteaktiivsele nupule


2) Vajuta ja hoia all füüsilist Sleep/Wake nuppu seni kuni ilmub punast värvi 'slide to power off' ( 'slide to power off' liugur ) liugur ja kui see ilmub, siis vabasta oma sõrm.
Seejärel, selle asemel et lohistada antud punast liugurit, hoopis vajuta ja hoia all umbes kuus sekundit füüsilist Home HOME nupp nuppu. Nüüd peaks Home ekraan ilmuma ja käivita seal uuesti iTunes app.


3) Tee tahvelarvuti restart (ümberlaadimine/taaskäivitus):

- Vajuta ja hoia all füüsilist Sleep/Wake nuppu seni kuni ilmub punast värvi 'slide to power off' liugur.
- Lohista oma sõrmega seda liugurit, et lülitada tahvelarvuti täiesti välja.
- Nüüd vajuta ja hoia all 'Sleep/Wake' nuppu seni kuni Apple logo ilmub ning lohista sõrmega 'slide to unlock' liugurit (pilt) ja ilmubki tema töölaud ("Koduekraan").

4) Lüliata iPad täiesti välja ja seejärel vajuta ning hoia all korraga ühel ajal Sleep/Wake ja Home nuppe vähemal 10 sekundit seni kuni ilmub Home ekraan.

5) Proovi järgmist:

* Toksa koduekraanil Settings appi ikoonile
* Toksa vasemas paanis Store
* Toksa parempoolses paanis üleval oma kasutajakontole (Apple ID):


Apple ID


* Toksa ilmuvas aknas nupule View Apple ID:

Toksa nupule View Apple ID


* Seejärel pead pead sisestama oma iTunes kasutajakonto parooli, et ennast sisse logida.
* Nüüd keri uues "Account" aknas allapoole ja toksa seal lingile "Turn On Genius for Apps" + toksa seejärel paremal üleval nupule "Done".

6) Ava Safari brauser, tipi Google otsingukasti itunes store ja vajuta klaviatuuril Otsi klahvile. Seejärel toksa loetelus "Connecting to the iTunes Store" lingile ja Sind ühendataksegi... Või mine sellisele aadressile: http://www.apple.com/ipad/from-the-app-store/

7) Proovi ka seda:

* Toksa Settings -> Store ja toksa seejärel paremal enda kasutajakontole (Apple ID).
* Toksa ilmuvas aknas nupule Sign Out (vaata eelmist pilti).
* Seejärel toksa üleval Sign In ja toksa siis "Sign In" aknas "Use Existing Apple ID" nupule.
* Nüüd tipi oma e-mail aadress ja parool ning logi end uuesti sisse.
* Käivita uuesti iTunes (või App Store).


8) Registreeri ennast selles lollakas "Game Center" appis - ka see võib imelikul kombel probleemi lahendada...

9) Kui miski ei aita, siis tee süsteemi taastamine (restore) - juhis.


ÜlesseApp Store:

App Store app on selle jaoks, et Sa saaksid tema kaudu laadida alla ja installeerida oma tahvelarvutisse nii tasulisi kui ka tasuta (free) rakendusi (appisid/aplikatsioone). Kõik rakendused, mis Sa 'App Store' kaudu alla laed, viiakse automaatselt üle ka iTunes programmi LIBRARY -> Apps kategooria alla siis kui Sa ühendad oma tahvelarvuti kompuutriga ning teed sünkroniseerimise.
iPad tahvelarvuti töötab virtuaalselt kõikide iPhone ja iPod touch appidega, seega kui Sa juba omad mingeid iPhone või iPod touch jaoks muretsetud aplikatsioone, siis võid need iTunes kaudu sünkroniseerida ka oma iPad tahvelarvutisse. Seejärel kasuta neid kas nende originaalsuuruses või siis toksa nendes paremal allnurgas asuvale 2x nupp nupule, et neid suurendada/laiendada.

Et kasutada App Store't, peab Sul olema Internetiühendus (juhis), peale selle, selleks et Sa saaksid sealt midagi ka alla laadida, pead Sa omama iTunes Store kasutajakontot (Apple ID). Sa saad selle kasutajakonto iTunes programmist - sünkroniseerimise ajal. Juhul kui Sul ei ole seda kasutajakontot veel loodud, siis võid seda teha ka siinsamas tahvelarvutis - mine Settings -> Store alla ja loo see seal.


Aplikatsioonide (apps) ostmine ja allalaadimine:

Leia siit App Store poest mingi sobiv tasuta (Free) või siis tasuline app ja lae ta oma iPad'i alla. Kui Sa leiad mingi tasuta aplikatsiooni, siis lae ta kohe alla ja Sul peab olema selleks ka iTunes kasutajakonto.

Märkus: Siin nimetatakse ka tasuta appide allalaadimist "ostmiseks" ("purchase").


Mõned pildid näiteks tasuta (FREE) tarkvara (aplikatsioonide/apps) otsimisest ja allalaadimisest:

Siin on kasutaja toksanud allääres nupule Categories ja seejärel võib ta ülevalpool toksata/valida mingi kategooria:

Vali mingi kategooria


Kasutaja valis eelmises aknas välja "Utilities" kategooria ja seejärel ilmus appide vaatamise ning valimise ekraan ja ka siin saab edasi/tagasi kerida nendele valgetele noolekestele toksamise teel:

Sirvi ja leia mingi sobiv app


Siin valti välja tasuta (FREE) "System Info Free" nimeline app ja nüüd, et teda alla laadida ning automaatselt installeerida, tuleb toksata sellele "FREE" nupule:

Valiti välja üks tasuta app


Seejärel tuleb toksata nupule "INSTALL APP":

Seejärel tuleb toksata nupule 'INSTALL APP'


Tipi oma iTunes kasutajakonto parool ja toksa nupule OK ning antud app laetakse alla ja installeeritakse automaatselt - asi käib kähku:

Sisesta parool


Ostmine:

Kui tahad aga osta mingit appi, siis toksa tema all asuvale hinnale ja seejärel toksa Buy App nupule:

Toksa nupule 'Buy App'


Logi ennast oma iTunes kasutajakontoga sisse ja toksa nupule OK. Kui Sa teed järgmise 15 minuti jooksul veel mingeid oste, siis ei pea Sa selle aja jooksul oma parooli jälle sisestama.

Sa võid kasutada ka iTunes Store kinkekaarte (gift cards) või kinke sertifikaate (gift certificate), et oma ostusid teha. Kui Sa olid end 'App Store' poodi sisse loginud, siis ilmub enamike App Store ekraanide allossa Sinu kasutajakonto info koos järelejäänud krediidiga. Et oma väljalunastamise koodi sisestada, tee:

- Toksa ekraani allääres "Featured" või "Top Charts" nupule ja keri seejärel uuesti ekraani allossa;
- Toksa seal Redeem (lunasta välja) nupule:

Toksa Redeem


- Sisesta oma kinkekaardi või sertifikaadi kood (või nn 'Promo Code') ja toksa siis paremal üleval nupule Redeem. (Juhul kui Sa ei olnud end veel sisse loginud, siis pead Sa pärast nupule "Redeem" toksamist seda nüüd ka tegema.):

Sisesta kinkekaardi kood


Sünkroniseerimine: iTunes sünkroniseerib automaatselt kogu sisu, mille Sa ostad või laed alla oma tahvelarvutisse, iTunes tarkvara 'LIBRARY' kategooria alla, siis kui Sa ühendad tahvelarvuti kompuutriga. Seega kui Sa ühendad iPad'i kompuutriga ja kui Sul on automaatne sünkroniseerimine lubatud, siis viiakse see allalaetud sisu ka Sinu iTunes tarkvara alla, näiteks kõik appid pannakse LIBRARY kategooria Apps loetellu.


Märkus: Toon siin kohe ka ära Apple iTunes App Store poes pakutava "nänni" kohta käiva info (seisuga 2011. a. II kv.):

Kokku saab sealt antud momendil laadida alla umbes 450 000 ühikut.

Üle kogu App Store poe on keskmiseks müügihinnaks $1.44
18% müüdavatest appidest on tasulised ja 82% on neist aga tasuta.
iPad'i 30 parima appi keskmiseks müügihinnaks on $6.32.

NB! 27.98% tasulistest appidest ja mängudest maksavad ainult $0.99 - ka meile vaestele eestlastele täiesti taskukohane nii halvematel ( Hea uudis! ) kui ka veelgi halvematel aegadel ( Veelgi parem uudis! )...
11.81% tasulistest appidest ja mängudest maksavad aga ainult $1.99.

Kõige populaarsemad kategooriad:

1 - Mängud (73181)
2 - E-raamatud (58744)
3 - Meelelahutus (47928)
4 - Haridus/teadus (39922)
5 - Eluviis (34069)

2011. a. on keskmine iOS opsüsteemi kasutaja laadinud alla 83 app'i (ka mina kuulun nende hulka). See eelnev info käib nii iPhone, iPad kui ka iPod touch kasutajate kohta.Rakenduste/programmide (apps) kustutamine - juhis

Ülesse

 

Edasi iPad X. ossa >

 

< Tagasi iPad tahvelarvuti VIII. ossa

 

 

< Tagasi iPad tahvelarvuti I. ossa ja SISUKORDA
< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008