iPad kasutusjuhend - X. osa

Elukas ja iPad iPad kasutusjuhend - X. osa

 

Kuidas luua igal pool (k. a. Eestis) US iTunes kasutajakontot ja seejärel US iTunes kinkekaartide väljalunastamine

 

iBooks rakendus (app)

 

 

< Tagasi iPad tahvelarvuti IX. ossa

 

Kuidas luua igal pool (k. a. Eestis) US iTunes kasutajakontot ja seejärel US iTunes kinkekaartide väljalunastamine:

Apple pakub oma toodangut ja teenusi paljude erinevates riikides, näiteks 'music store' on väljaspool USA'd juba ammu kättesaadav. Kahjuks ei ole kõik asjad paljudes maades kättesaadavad ja seda eriti video, filmide, TV, muusikavideode jms osas, mis on kättesaadavad ainult mõnes üksikus riigis.
Et USA'st seda meeldivat kraami kätte saada, peab Sul olema US iTunes kasutajakonto ja kui Sul ei ole US aadressi ning krediitkaarti, siis "normaalsel" teel Sa seda luua ei saa.

Kuid on ka paar väga lihtsat moodust US iTunes kasutajakonto loomiseks ja seejärel selle kaudu näiteks oma hangitud US kinkekaartide realiseerimiseks (välja lunastamiseks).

Kuidas seda teha:

- Loome US iTunes kasutajakonto mingi USA aadressi abil.

või

- Loome US iTunes kasutajakonto mingi USA aadressi ja veel kasutamata kehtiva USA iTunes kinkekaardi (US iTunes gift card) abil.


Märkus: Mõistagi tekib küsimus, et kas Apple asjapulgad siis ei teagi, et US iTunes kasutajakontosid saab luua ka sellisel "ebanormaalsel" teel? Loomulikult teavad, ega nad "eile sündinud" ole, aga siiamaani asi toimib ja võib olla nad ei võtagi midagi ette, sest ega need piirangud ei ole nende huvides kehtestatud vaid siin on mängus igasugused litsentsiõigused ning muud juriidilised nüansid. Apple'i huvitab ainult kasum ja seega ei ole nende huvides piirata teiste riikide kodanike ostu ning allalaadimise võimalusi.
Ka mina, vaese näljase suurriikide poolt ignoreeritud ja Jumala poolt unustatud väikse Eesti kodanik, kasutan juba pikemat aega ning edukalt ka US iTunes kontot ja ei tunne ennast kuidagi "vargana", sest maksan ausalt oma kauba eest ja ei lähe Torrent saitidesse midagi alla laadima - seal on taolist kraami lademetes.

Kuid tulevikus võivad nad seda meetodit ja "võlts" iTunes kasutajakontosid blokeerima hakata (kasvõi IP aadresse uurides) ning sellega pead Sa arvestama. Kuid praegu asi töötab nii et lase aga käia, ega Sa sellega midagi ei kaota...1) Esimene moodus:

a) Sul on selleks vaja ainult üht USA aadressi ja kui Sul ei ole Ameerikas tuttavaid, sugulasi või sõpru, siis leiad Internetist suvalise USA firmade aadressi. Sa pead hankima ainult vajaliku linna (City) ja tema osariigi (State) nimed ning antud firma postiindeksi (ZIP/Postal Code), mis koosneb 5 numbrist + veel mõnest lisanumbrist (näiteks 96815-2096). Kui saad ka firma aadressi (Street address) teada, siis pole see paha, aga Sa võid selle ka ise välja mõelda. Telefoninumbri kohale võid esimesse lahtrisse toksida meie Eesti enda koodi (st 372) ja mobla numbri lahtrisse sisesta suvaline numbritejada, aga seal peab olema 7 numbrit. USA aadresse leiad USA firmade tuhandetest kodulehtedest, vastavatest otsingusaitidest jne, jne. Sa võid minna näiteks sinna ja saada sealt mingi täiesti legaalne US aadress (st zip code/state/city - postiindeks/osariik/linn); eriti lihtne on hankida igasuguste hotellide jm taoliste asutuste aadresse. Keegi ei keela Sul näiteks kasutamast ka Valge Maja, USA presidendi, Apple peakorteri või siis isegi Apple bossi Steve Jobs'i enda kodust aadressi hi-hiiiiiiiii. Kasuta seda siis kui Sul muud võimalust ei ole ja ega Sa sellega antud aadressi omanikule mingit kahju ei tee.

b) Kui Sul on US aadress, siis käivita kompuutris iTunes tarkvara ning veendu, et Sa oleksid seal välja logitud (menüü Store -> Sign Out).

c) Veendu, et Sul oleks iTunes programmis vasemas küljepaanis aktiveeritud/märgistatud STORE kategooria all asuv iTunes Store. Nüüd keri aknas kõige alla ja kliki paremal allnurgas asuvale Eesti lipuvärvidega ikoonile:

Kliki Eesti ikoonile


d) Uues aknas kliki 'United States' lingile:

Kliki US lingile


e) Seejärel kliki üleval nupureal App Store nupule:

Kliki App Store nupule


f) Keri allapoole kuni jõuad "Free On iTunes " sektsioonini ja kliki seal kõrval "See All >" lingile.

Märkus: Sa võid selle ülaval nupureal asuva "App Store" nupule klikkimise asemel ka kerida akna allaossa ja seejärel klikkida App Store lehelipikule ning siis klikkida akna paremas paanis "Free Apps See All >" lingile.

g) Nüüd vali siin mingi tasuta asi välja, kliki tema nupule "FREE" ja selle peale kargab välja Apple ID aken, kus kliki nupule Create New Account:

Kliki ülemisele nupule


h) Kliki nupule Continue:

Kliki Continue


i) Loe järgmises aknas see pikk jura tähelepanelikult läbi, võid ka selle pähe õppida või siis tähtsama üles kirjutada ja kui valmis, siis pane linnuke "I have read and agree to these terms and conditions" ruutu ning kliki nupule Continue:

Õpi pähe


j) Nüüd ilmub juba tsipa asjalikum aken. Esimesse lahtrisse sisesta oma mini õige Email aadress ja see jääb ka Sinu US iTunes (Apple ID) kasutajakonto nimeks. (Kui Sul oli varem juba mitu kasutajakontot loodud, siis ära kasuta siin nende e-mail aadresse vaid Sa pead siia tippima oma mingi uue Email aadressi.)

Oma parooli loomisel jälgi seda et ta oleks vähemalt 8 sümbolit pikk, tema sees peavad olema nii väike kui ka suurtähed ja ka numbrid. Ära kasuta paroolis tühiklahve ja vaata, et paroolis ei esineks ühte- ja sama tähte kolm korda. Kirjuta see loodav parool enne paberile käsitsi valmis, kontrolli ilusti üle ja alles siis sisesta ta siia aknasse (kahte lahtrisse); kui tipid ta valesti, siis tuukase Sind siia aknasse jälle tagasi... (Näiteks võiks õige parool näha välja umbes selline: SarvedegaÄmblik1901 - siin on üle 8 sümboli, puuduvad tühikud/tühiklahvid, on olemas nii väike- kui ka suurtähed, on ka numbrid ja ühte- ja sama tähte ei esine kolmel korral; see on kokkuvõttes üsna tugev parool ning jääb ka hästi meelde...) Kirjuta oma parool üles!
Ka siin allpool peavad kõik lahtrid ja rippmenüüd olema täidetud. Kui valmis, siis kliki Continue:

Täida ära ja kliki Continue


k) Seejärel ilmub see kõige põnevam aken, kus toksa alustuseks üleval "None" raadionupule, st aktiveeri see makmismeetod (ei maksa ja ei kasuta ka ühtegi krediitkaarti...).
Siis hakka allpool täitma neid vajalikke lahtreid:

- Ülevalpool võid soovi korral kõik välja mõelda (naine/mees, eesnimi, perekonnanimi ja aadress).
- Kuid City (linn), State (osariik) ja Zip (postiindeks) lahtritesse pead sisestama juba õiged andmed, need, mis Sa eelnevalt Internetist välja nuhkisid. "State" (osariik) lahtrisse vali see õige osariik nii et toksad seal kõrval asuvale noolnupule ja valid avanevast rippmenüüst oma osariigi nimetuse.
- Telefoni numbriks tipi esimesse lahtrisse kasvõi 372 ja kõrvalasuvasse lahtrisse mingid numbrid (kokku 7 numbrit).

Kui valmis, siis kliki nupule Continue:

Kõige põnevam aken...


l) Kui kõik õnnestus, siis peab ilmuma selline aken, kus kliki nupule Done:

Õnnestus...


m) Nüüd mine enda sellesse meilipostkasti, mille email aadressi Sa antud US iTunes kasutajakonto loomiseks äsja kasutasid, ava saabunud Apple kiri ja kliki lingile "Verify Now >":

Mine meilipostkasti


n) Seejärel sisesta siia oma äsjaloodud US iTunes kasutajakonto andmed (e-mail aadress ja parool) ja kliki all nupule Verify Address:

Sisesta andmed ja kliki all nupule


o) Ja Sul ongi oma uus US iTunes kasutajakonto loodud, kliki nupule Return to the Store ning Sa jõuad tagasi iTunes tarkvara aknasse ja seda juba oma uue äsjaloodud kasutajakonto all:

Aadress on õige


Kliki viimases aknas nupule Done:

Kliki nupule Done


Nüüd on Sul loodud vähemalt kaks (kui mitte rohkem) iTunes kasutajakontot: üks Eesti iTunes ja teine US iTunes konto. Näiteks kui Sa logid nüüd USA kasutajakonto alt välja ja logid end uuesti sisse Eesti kasutajakontoga, siis ilmub alltoodud teateaken, kus kliki nupule OK. See aken ilmub seepärast et Sa viibisid viimati USA App Store või USA iTunes Store poes ja nüüd teavitatakse Sind sellest et antud Apple ID (st Eesti iTunes kasutajakonto) kehtib ainult Eesti iTunes Store poe jaoks. Kui Sa toksad siin nupule OK ja kerid seejärel akna allaossa, siis näed paremal nurgas juba seda Eesti lipuvärvidega ümmargust ikooni...

Kliki OK


Nüüd osta endale U.S. iTunes Store kinkekaarte:

Sa võid kinkekaartide ostmiseks külastada näiteks järgmisi saite, mine sinna, sinna, sinna või sinna ja osta sealt USA kinkekaarte. Ära unusta, et kinkekaardid on riigi-spetsiifilised, näiteks USA kinkekaarte saab kasutada ainult USA's ja kaup tuleb välja lunastada ('redeem') ainult U.S. iTunes Store kaudu! Jälgi kinkekaartide ostmisel ka seda et mis riigi omad nad on, näiteks tekstid "These codes can be used ONLY at the U.S. iTunes Store to download music, movies, music videos and more!", "This is the $50 iTunes Gift Card for the iTunes USA Web Store only." või "iTunes USA Store Gift Card" viitavad sellele et tegemist on USA kinkekaartidega.2) Teine moodus US iTunes kasutajakonto loomiseks:

Siin käib selle US iTunes kasutajakonto loomine tsipa teisiti (vähemalt alguses).

a) Ka siin on vaja üht USA aadressi, aga lisaks sellele läheb tarvis ka veel ühte kasutamata kehtivat USA iTunes kinkekaarti (US iTunes gift card). Kui Sul ei ole Ameerikas tuttavaid, sugulasi või sõpru, siis leiad Internetist suvalise USA firmade aadressi. Sa pead hankima ainult vajaliku linna (City) ja tema osariigi (State) nimed ning antud firma postiindeksi (ZIP/Postal Code), mis koosneb 5 numbrist + veel mõnest lisanumbrist (näiteks 96815-2096). Kui saad ka firma aadressi (Street address) teada, siis pole see paha, aga Sa võid selle ka ise välja mõelda. Telefoninumbri kohale võid esimesse lahtrisse toksida meie Eesti enda koodi (st 372) ja mobla numbri lahtrisse sisesta suvaline numbritejada, aga seal peab olema 7 numbrit. USA aadresse leiad USA firmade tuhandetest kodulehtedest, vastavatest otsingusaitidest jne, jne. Sa võid minna näiteks sinna ja saada sealt mingi täiesti legaalne US aadress (st zip code/state/city - postiindeks/osariik/linn); eriti lihtne on hankida igasuguste hotellide jm taoliste asutuste aadresse. Kasuta seda siis kui Sul muud võimalust ei ole ja ega Sa sellega antud aadressi omanikule mingit kahju ei tee.

b) Sa võid kinkekaartide ostmiseks külastada näiteks järgmisi saite, mine sinna, sinna, sinna või sinna ja osta sealt USA kinkekaarte või kopeeri proovimiseks mingi kood alla. Ära unusta, et kinkekaardid on riigi-spetsiifilised, näiteks USA kinkekaarte saab kasutada ainult USA's ja kaup tuleb välja lunastada ('redeem') ainult U.S. iTunes Store kaudu! Jälgi kinkekaartide ostmisel ka seda et mis riigi omad nad on, näiteks tekstid "These codes can be used ONLY at the U.S. iTunes Store to download music, movies, music videos and more!", "This is the $50 iTunes Gift Card for the iTunes USA Web Store only." või "iTunes USA Store Gift Card" viitavad sellele et tegemist on USA kinkekaartidega.

c) Kui Sul on US aadress ja kinkekaardi kood olemas, siis käivita kompuutris iTunes tarkvara ning veendu, et Sa oleksid seal välja logitud (menüü Store -> Sign Out).

d) Veendu, et Sul oleks iTunes programmis vasemas küljepaanis aktiveeritud/märgistatud STORE kategooria all asuv iTunes Store. Nüüd keri aknas kõige alla ja kliki paremal allnurgas asuvale Eesti lipuvärvidega ikoonile:


Kliki Eesti ikoonile


e) Uues aknas kliki 'United States' lingile:

Kliki US lingile


f) Nüüd kliki akna paremas paanis paremal ülaosas "Quick Links" sektsioonis Redeem (lunasta välja) lingile.

g) Seejärel sisesta (kleebi) siia lahtrisse oma iTunes kinkekaardi (või iTunes sertifikaadi) õige kehtiv kood ja kliki nupule Redeem:

Sisesta kood


h) Seejärel ilmub veateade, sest Sul ei ole veel seda US iTunes kasutajakontot loodud. Ära siin aknas enam ühelegi nupule kliki vaid kliki üleval nupureal Home Home nupp nupule.

i) Nüüd hakka looma uut US iTunes kasutajakontot ja kliki selleks iTunes Store akna paremal ülanurgas nupule Sign In.

j) Seejäre jätka täpselt samamoodi nagu seda tehti ka US iTunes kasutajakonto loomise selle esimese meetodiga, alates punktist "g)" ja toksamisega nupule Create New Account - seal.


NB! Kui Sul on loodud mitu kasutajakontot (Apple ID), siis loe nende kasutamisest täiendavat infot kindlasti ka sealt.

ÜlesseiBooks rakendus (app):

iBooks tarkvara ei ole iPad tahvelarvutiga vaikimisi kaasa pandud, aga ta on tasuta app ja teda soovitatakse Sul igal juhul alla laadida ning installeerida - tee seda kindlasti. Apple iPad lubab oma iBooks appi abil sirvida/otsida ja osta e-raamatuid (Ebooks), mida hoitakse iBookstore's. Saab lugeda ka omaenda e-raamatuid ja perioodikat.
Selle iBooks rakendusega saad laadida alla ja lugeda e-raamatuid ning tema erinevad vahendid teevad e-raamatute lugemise väga hõlpsaks: Lubab allalaetud e-raamatuid sortida; seada ekraani valgust; muuta fondi suurust; seada raamatu kuju, et oleks lihtsam lugeda; otsida sõnu ja sümboleid; esitada sõnu häälega; lubab kiiresti leida vajaliku lehekülje; panna vajalikku kohta järjehoidja; sünkroniseerida teiste e-raamatutega (iTunes kaudu).


iBooks nõuded:

• Peab olema iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPad, iPod touch (teine generatsioon), iPod touch (kolmas generatsioon) või iPod touch (neljas generatsioon).
• iPhone või iPod touch peavad jooksutama iOS 4 või tema hilisemat versiooni.
• Peab olema Apple ID (st kasutajakonto), et saaksid iBookstore'st laadida alla e-raamatuid.
• Automaatseks sünkroniseerimiseks peab olema Wi-Fi või mobiiltelefoni andmeühendus ja Apple ID.
• iBooks avab ainult neid raamatuid, mis on publitseeritud ePub elektroonilises raamatuformaadis või siis PDF dokumendi formaadis.
• Sa võid ka omaenda e-raamatuid ja PDF dokumente lisada IPad tahvelarvutisse, seda saab teha iTunes 9.2 või tema hilisema versiooni kaudu - sünkroniseerimise teel.
• Mõnda PDF dokumenti võib olla ei toetata.

Kas iPad toetab iBooks kõrval ka teisi 'ebook' formaate? Jah, toetab küll. iBooks rakendus on tasuta saadaval ja soovitan ta installeerida.

Sealt saad suure hulga tasuta põnevate E-raamatute allalaadimise linke ja tsipa ka muud vajalikku infot.


Ühesõnaga iBooks app on suurepärane vahend e-raamatute lugemiseks ja allalaadimiseks. Lae ta App Store poest alla (sealt) ja loe e-raamatuid klassikatest kuni bestselleriteni, mida võid hankida sisseehitatud iBookstore poest. Kui Sa laed mingid raamatud alla, siis ilmuvad nad Sinu raamatukogu riiulile. Kui mingi raamatu paremal ülanurgas on sinine "New" kirjaga lint, siis tähendab see seda et see raamat on Sinu poolt veel avamata:

Raamatud riiulil


Toksa seal mingile raamatule ja alusta või jätka lugemist. Kui Sa lugesid mingit raamatut ja sulged seejärel iBooks aplikatsiooni, siis jätab ta automaatselt Sinu poolt viimati avatud raamatu ning isegi tema loetud lehekülje meelde. Kui Sa nüüd umbes 100. a. pärast käivitad iBooks appi uuesti, siis avatakse automaatselt see viimati loetud raamat ja tema viimati avatud lehekülg.

iBooks app lubab laadida alla ja lugeda ka muid e-raamatuid, mis ei asu iBookstore poes, aga iBooks avab ainult neid raamatuid, mis on publitseeritud ePub elektroonilises raamatuformaadis või siis PDF dokumendi formaadis.
Sa võid ka omaenda e-raamatuid ja PDF dokumente lisada IPad tahvelarvutisse, seda saab teha iTunes 9.2 või tema hilisema versiooni kaudu - sünkroniseerimise teel.
Mine sinna ja sealt saad hulga tasuta põnevate E-raamatute allalaadimise linke ning tsipa ka muud vajalikku eestikeelset infot.


Raamatute lugemine:

- Lehekülje pööramine: Toksa lehekülje paremale või vasemale allnurgale (või lohista kiiresti lehekülje paremat või vasemat serva). Kui Sa tahad raamatut sulgeda ja minna tagasi oma teiste raamatute juurde, siis toksa vasemal ülanurgas Library nupule. Kui tahad iBooks appi ennast sulgeda, siis toksa Home nupule. Kui Sa sulged raamatu toksates kas Library või siis Home nupule, jätab iBooks automaatselt meelde viimati avatud lehekülje ja pöördub sinna järgmine kord tagasi kui Sa avad selle raamatu uuesti.
- Et minna üle mingile spetsiifilisele/kindlale leheküljele: Toksa avatud lehele ja selle peale ilmub alla juhtnupuga punktiirjoon. Vajuta sellele väiksele nelinurksele juhtnupule, hoia sõrme all ja lohista seda nuppu edasi kuni näed tema kohal vajalikku leheküljenumbrit ning peatüki nimetust ja vabasti siis sõrm.
- Et minna raamatu sisukorda: Toksa vasemal ülanurgas vasemalt teisele sisukorra nupule. Olles sisukorraga tutvunud ja soovides tagasi minna viimati avatud leheni, toksa jälle selle nupule, aga nüüd on tema nimetuseks "Resume".
- Järjehoidja (bookmark) panemine ja tema eemaldamine: Kui Sa sulged raamatu, siis jätab iBooks automaatselt selle koha meelde kus Sa viimati olid ja viib Sind sinna uuesti tagasi kui Sa selle raamatu jälle avad. Kuid Sa võid lisada ka omaenda järjehoidjaid: Toksa paremal ülanurgas paremalt esimesele jäjehoidja nupule. Kui tahad järjehoidja eemaldada, siis toksa talle uuesti.

Raamat on avatud


Teksti suuruse ( aA ), teksti/raamatu heleduse ja fondi muutmine ning seepia sisse/välja lülitamine:

Toksa paremal ülal vajalikule nupule ja hakka seadistama:

Sea heledust, suurust ja fonte


Alltuleval pildil toksas lugeja üleval vasemalt teisele nupule, et muuta teksti suurust, fonti või et lülitada sisse 'sepia' funktsiooni:

Saab muuta fonti, heledust jne


Raamaturiiuli kasutamine:

- Et sortida oma raamatuid, toksa paremal ülal Sordi oma raamatuid nupule ja sordi allääres asuvate "Bookshelf" (Raamaturiiul), "Titles", "Authors" või "Categories" kriteeriuminuppude abil...;
- Et minna tagasi oma raamaturiiulisse toksa sealsamas Mine tagasi riiulisse nupule;
- Kui tahad mingit läbiloetud raamatut kustutada, siis toksa paremal ülal Sordi oma raamatuid nupule, seejärel lohista kiiresti vajaliku raamatu nimel ja toksa lõpuks nupule Delete (iPad'i sünkroniseerimisel iTunes'iga jäävad need kustutatud raamatud iTunes tarkvarasse ikkagi alles - Sa võid ka sealt need seejärel kustutada):

Riiuli kasutamine


- Et siirdada mingeid raamatuid muu kategooria alla või et neid kustutada, toksa algul Sordi oma raamatuid nupule, siis toksa paremal ülal nupule Edit. Nüüd märgista toksamisega vajalikud raamatud ja toksa seejärel nupule Move või Delete. Et tollest "Edit" režiimist väljuda või et tühistada seal mingi juba alustatud tegevus, toksa paremal ülal nupule Done.
- Kui Sa tahad minna iBookstore poodi, siis toksa vasemal ülal Store nupule:

Mine poodi


Poest saad tagasi oma 'Raamaturiiulisse' tulla nii et toksad iBookstore poe vasemas ülanurgas Library nupule.


PS! Sealt saad suure hulga tasuta põnevate E-raamatute allalaadimise linke ja tsipa ka muud vajalikku infot.

Ülesse

< Tagasi iPad tahvelarvuti IX. ossa

< Tagasi iPad tahvelarvuti I. ossa ja SISUKORDA< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008