iPad ja 'Find My iPhone / iPad' app

Elukas ja iPad iPad ja 'Find My iPhone / iPad' app

 

'Find My iPhone' (ehk 'Find My iPhone / iPad') rakenduse allalaadimine/installeerimine ja tema ülesseadmine/konfigureerimine iPad, iPhone või iPod Touch seadmetes

 


< Tagasi iPad tahvelarvuti I. ossa ja SISUKORDA


Mis see 'Find My iPhone' teenus on?

Juhuks kui Sa peaksid tulevikus oma iPad tahvelarvuti ära kaotama või kui keegi ta ära varastab (hoidku Jumal selle eest!), siis nüüd pakutakse tema ülesleidmiseks uut Find My iPhone tasuta teenust, mis oli varem kättesaadav ainult 'Mobile Me' tasulise teenuse tellijatele. Selle tasuta teenuse nimi on siiamaani küll "Find My iPhone" kuid ta on nüüd ette nähtud nii iPad, iPhone kui ka iPod Rouch seadmetele. Juhul kui Sinu iPad läks kaduma, siis võid antud Find My iPhone / iPad teenuse abil ta üles leida. Ta otsib Sinu kadumaläinud seadet kas seadmesse sisseehitatud GPS vastuvõtja abil (iPhone või 3G iPad seadmetes) või siis otsides teda lähedalasuvate WiFi signaalide abil. Kui ta leiab Sinu seadme üles, siis näidatakse kaardil ka tema käeolev asukoht.

See teenus pakub ka mitut turvavahendit:

- Esiteks väljastab ta helisignaale juhuks kui Sa ei leia teda üles omaenda suures kodus, tööl või mingis muus asukohas, kus Sa tihti viibid.
- Juhul kui Sa kaotasid oma tahvelarvuti, siis kuvatakse antud teenuse abil tahvelarvuti ekraanile sõnum, mis teatab leidjale seda et see seade on kaotatud ja tuuakse ära ka tahvelarvuti kaotaja telefoninumber.
- 'Find My iPhone' teenus lubab Sul seada oma tahvelarvuti jaoks üles ka parooli, et teda lukustada.
- Juhul kui Sinu seade varastati, siis võid eemalt kogu tema sisu kustutada.


Märkus: Apple Mobile Me tasuline teenus, mille hulka kuulub ka see "Find My iPhone" teenus, muudetakse nüüd peaaegu täielikult tasuta teenuseks ja ta viiakse üle Apple iCloud pilveteenusesse, st temast saab ka siis nn "pilveteenus".

iCloud pilveteenusest ja tema tulevasest seosest iPad tahvelarvuti uue iOS 5 opsüsteemiga saad lugeda sealt.
Mida see pilvetehnoloogia tähendab, sellest info seal.
Mida on selleks vaja, et kasutada "Find My iPhone / iPad" teenust?

1) Sinu iPhone, iPod Touch või iPad seadmesse peab olema installeeritud vähemalt iOS 4.2 või tema uuem versioon. Kui Sa kasutad praegu (2011. a.) iPad tahvelarvutit, siis veendu, et temasse oleks installitud iOS opsüsteemi kõige uuem versioon - juhis. Tulevikus alates väljailmuvast iOS 5 versioonist saad oma tahvelarvutit uuendada ka otse üle õhu (info).

2) Lae alla ja installeeri Find My iPhone app/tarkvara. Sa võid ta alla laadida ja installida:

- Eeltoodud Internetiaadressi kaudu. Lähed sinna, käivitad allalaadimse, selle peale käivitatakse Sinu kompuutris asuv iTunes tarkvara, mille kaudu laed ta alla ja seejärel sünkroniseerid iTunes'i oma iPad tahvelarvutiga.
- Või laed ta alla iTunes tarkvara enda kaudu, lähed App Store poodi, otsid seal ta üles (näiteks otsingusõnade "find my iphone" abil), laed ta alla ja seejärel sünkroniseerid iTunes'i oma tahvelarvutiga.
- Sa võid ta alla laadida ja installeerida ka otse iPad tahvelarvuti kaudu. Lähed seal App Store poodi, otsid ta üles (näiteks otsingusõnade "find my iphone" abil) ja laed ta alla.


3) Sul peab olema ka iTunes Store (Apple ID) kasutajakonto - info.

4) Käivita iPad ja aktiveeri/konfigureeri 'Find My iPhone' teenus, Sa saad seda teha ainult iPad, iPhone või iPod Rouch seadme olemasolul."Find My iPhone / iPad" teenuse ülesseadmine/aktiveerimine:

1) Ava iPad tahvelarvuti, toksa Home ekraanil Settings ikoonile, toksa vasemas paanis Mail, Contacts, Calendars ja seejärel toksa paremal Add Account...:

Toksa 'Add Account...'


2) Toksa MobileMe nupule:

Toksa 'MobileMe'


3) Nüüd tipi oma Apple ID ja toksa paremal üleval nupule Next.

Märkus: Kui Sul on iTunes Store kasutajakonto juba olemas või kui Sa olid end registreerinud Apple Online Store poes, siis on Sul see Apple ID olemas ja Sa pead siia tippima ainult oma kasutajakonto parooli.
Juhul kui Sul ei ole Apple ID kontot, siis toksa siin Create Free Apple ID ja järgi ekraanile ilmuvaid juhiseid.
Kui Sa aga oled juba MobileMe teenuse tellija, siis sisesta siia oma me.com või mac.com email aadress ja parool ning kliki Next.


Sisesta Apple ID


4) Järgmises ekraanis keri allapoole ja toksa nupule Agree (Sa võid ka enne selle pika 14 lk oopuse läbi lugeda ja pähe õppida):

Loe läbi ja õpi pähe...


5) Toksa jälle nupule Agree:

Toksa jälle 'Agree'


6) Nüüd toksa nupule OK ja seejärel paremal ülal nupule Save:

Toksa OK ja Save


7) Lülita oma iPad "Location Services" funktsioon sisse (nupp asendisse ON), et Sinu kaotatud iPad'i asukohta saaks ka kaardilt vaadata ja toksa seejärel Save:

Nupp asendisse ON


Ja Sa näedki 'Settings' ekraanis uut juurdeilmunud kasutajakontot—"MobileMe" kontot:

Ilmus uus kontoSeejärel testime seda et kas meie 'MobileMe' teenus ikka töötab:

1) Veendu, et Sinu iPad'is oleks Location Services funktsioon sisse lülitatud (Location Services vahendi saad sisse lülitada toksates Settings -> Location Services ja pannes paremal antud teenuse nupu (nupud) asendisse ON (all on toodud iOS 5 opsüsteemiga iPad'i ekraan):

iOS 5 ekraan


Kui antud teenus on sisse lülitatud, siis näidatakse ka kaardil Sinu kadumaläinud tahvelarvuti asukoht, vastasel juhul saad leidjale saata ainult sõnumi, oma tahvelarvuti eemalt lukustada või siis isegi tema sisu kustutada.

2) Mine oma sülearvutist või lauakompuutrist aadressile https://www.me.com/.

3) Logi end MobileMe teenusesse sisse. Sisesta oma Apple ID kasutajakonto andmed ja kliki nupule Sign In:

Logi end sisse


4) Ja leitigi Sinu "kadumaläinud" iPad üles:

Leitigi üles


NB! Juhul kui Sinu iPad tahvelarvutis on Location Services funktsioon välja lülitatud, siis ei näidata kaardil Sinu kadumaläinud iPad'i asukohta vaid ilmub kohe see sõnumisaatmise, tahvelarvuti lukustamise või siis tema sisu kustutamise võimalustega aknake - loe alltulevat teksti ja vaata järgmist pilti.
(Location Services vahendi saad sisse lülitada toksates Settings -> Location Services ja pannes pareremal antud teenuse nupu asendisse ON.)


5) Nüüd kliki seal tahvelarvuti omaniku lipikul sellele sinisele noolekesele (vaata eelmist pilti) ja selle peale pakutakse Sulle kolme võimalust:

- Kui klikid siin nupule "Display Message or Play Sound...", siis saad tahvli leidjale või vargale kirjaliku teate ja soovi korral ka helisignaali saata;
- Kui klikid nupule "Lock...", siis see tahvelarvuti lukustatakse. Kliki nupule Lock, sisesta mingi neljast (4) numbrist koosnev kood ja siis saab ainult selle uue parooliga seda tahvelarvutit lahti lukustada - seega jäta ta meelde juhuks kui Sa saad oma tahvli jälle tagasi.
- Kui klikid nupule "Wipe...", siis kustutatakse tahvelarvuti kogu sisu ja ta viiakse tagasi tema esialgsete tehase algseadistusteni, aga sellega "kaob" ka see Find My iPhone funktsioon... ".

Vali võimalus...


* Oletame, et me valisime siin selle esimese "Display Message or Play Sound..." variandi ja klikkisime eelmises aknas "Display Message or Play Sound..." nupule, siis näed alltoodud akent, kuhu tipi oma sõnum ja kliki nupule Send:

Saada sõnum


Seejärel kuuleb tahvelarvuti leidja või varas helisignaali ja näeb iPad'i ekraanil seda Sinu poolt äsjasaadetud sõnumit:

Hirmus sõnum!


* Või oletame, et me valisime selle variandi kus me saame eemalt oma varastatud/kaotatud tahvelarvuti lukustada ja klikkisime selles üle-eelmises aknakeses nupule Lock..., siis tuleb meil sisestada 4 numbrist koosnev parool ja seda kaks korda. Juhul kui meil oli oma iPad tahvlis loodud varem samuti parool, siis kirjutatakse too antud uue parooliga üle.
Seejärel kui varas või leidja soovib meie kadumaläinud iPad'i avada, siis peab ta sisestama meie poolt äsjaloodud uue parooli:

Tuleb parool sisestada


Kui arvad, et kaotasid oma iPad'i, siis ei maksa kohe sellist ülaltoodud pahaendelist sõnumit saata vaid tipi selle asemel oma email aadress ja telefoninumber—ehk isegi vastatakse.

Loomulikult pole see Find My iPhone funktsioon ka mingi imeasi ja kui ikkagi vähegi taibukas varas Sinu iPad'i pihta paneb, siis ta kõigepealt elimineerib selle teenuse valides Settings -> Mail, Contacts, Calendars -> MobileMe ning lülitab seejärel selle Find My iPad teenuse välja (OFF). Seejärel kustutab kogu tahvli sisu ja alustab otsast peale...
Seega kui oled kindel, et Sinu iPad varastati ja kui Sul olid temas ka sensitiivsed andmed, siis mine kohe esimeses ligipääsetavas kompuutris https://www.me.com/ aadressile, logi ennast sisse ning kliki nupule Wipe. Kui mingeid tähtsaid andmeid ei olnud, siis kliki vähemalt nupule Lock ja määra tahvlisse sissesaamiseks parool - las see neetud varas siis pusib...


Lõpetuseks üks küsimus ka suurele ringile. Mida siis aga teha kui Find My iPhone teenus leiab Sinu kadumaläinud iPad'i küll üles, aga Sulle on sest vähe kasu, sest Sa ei pääse talle ligi—keegi ei pääse:

Mariaani süvik Mariaani süvik (maailmamere sügavaim koht - »11 km)

Ülesse

 

< Tagasi iPad tahvelarvuti I. ossa ja SISUKORDA< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008