Windows Store appide lõplik sulgemine

logo Windows 8.1 versioonis Metro/Windows Store appide lõplik sulgemine

 

 

Kuidas siis ikkagi sulgeda täisekraani režiimis töötavaid Metro/Windows Store appisid?

Sa ei peagi neid Metro/Windows Store appisid (rakendusi) ise sulgema! Avatud appi töö peatatakse automaatselt siis kui Sa ei tööta temaga enam (5 sekundit) ja kui Sa olid käivitanud mingi muu Metro appi või Windowsi töölaua appi või siis alustanud mingit muud tööd (tegevust). Juba peatatud Metro appid suletakse lõplikult automaatselt ja visatakse mälust välja ainult siis kui Sa vajad märksa rohkem kompuutri ressursse - seda juhtub siiski harva.

Täpsem selgitus: Juhul kui Sa lõpetad antud momendil jooksva Metro-stiilis appiga (Windows Store rakendusega) töötamise ja avad mingi teise appi või utiliidi, siis pannakse eelmine töö lõpetanud Windows Store app nõ 'suspended'' (peatatud) või 'software sleep' režiimi, mis tähendab seda et teda ei lülitata välja vaid ta jääb kompuutri mällu edasi - see lubab selle appi hiljem jälle uuesti väga kiirelt käivitada. Kui kasutajal läheb kompuutri ressursse rohkem vaja (palju rohkem), siis "visatakse" see app (või appid) mälust välja, st suletakse lõplikult. Lõplikult suletud appi kirje kaob Task Manager'i (Tegumihalduri) aknast ära kuni 10 sekundi mõõdudes.

suspended


Automaatselt peatatud ja 'suspended' seisundis asuvate Windows Store appide loetelu näed Task Manager aknas, tee selleks järgmist:

- Ava 'Task Manager' ja Sa näed esmalt kõiki juba käivitatud Metro/Windows Store appide loetelu, kliki siin all nupule More details (need alltulevad 'Task Manager' akna pildid on pärit vanemast Windows 8 versioonist, aga vahet pole, sest Windows 8.1 puhul on see täpselt sama):

Ava Task Manager ja Sa näed esmalt kõiki juba käivitatud Metro appide loetelu


- Kui Sa klikid eelpool toodud aknas allääres "More details" nupule, siis avatakse Task Manager täielikult koos oma kõikide vahelehtedega. Kõik avatud appid asuvad "Processes" vahelehe ülaosas "Apps" sektsioonis. Seega veendu, et avatud oleks Processes sakk/vaheleht ja Sa näed, et käesolevas sessioonis on kasutaja poolt avatud juba 16 Metro/Windows Store appi:

Veendu, et avatud oleks Processes sakk/vaheleht


- Vali menüü View alt Status values -> Show suspended status parameeter:

Vali menüü View alt Status values -> Show suspended status parameeter


- Veerus "Status" kuvatakse nende Metro appide järel, mis on automaatselt peatatud ja mällu ooterežiimile viidud, kiri "Suspended". Antud näites istuvad mälus ootel kõik Metro appid ja see tähendab seda et kasutaja tegeles vahepeal millegi muuga (lülitus ümber Windowsi töölaua kasutajaliidesse jne). Ka veerg CPU (st protsessor) näitab seda et antud appidega ei tegeleta:

SuspendedWindows Store appide lõplik sulgemine:

Üldjuhul EI OLE MÕTET neid Windows Store appisid ise lõplikult sulgeda, sest sellega Sa midagi eriti ei võida. (See-eest saad aga mälus istuvaid ja ooterežiimis olevaid appisid kiiresti uuesti avada - ekraanile tuua). Kuid Sa võid neid Metro/Windos Store täisekraanis töötavaid appisid ka lõplikult välja lülitada ja seda sel juhul kui neid appisid on juba liiga palju käivitatud ning nad hakkavad Sind segama, näiteks ekraani vasemas servas või siis Tegumihalduri loendis. Seda võib ka siis teha kui Sul mingi Metro/Windows Store app kinni jookseb (rippuma jääb) ja antud appi saab siis sulgeda kas Tegumihalduri kaudu või siis kasutades ALT+F4 klahvikombinatsiooni abi - edaspidi tuleb sellest ka juttu.

Windows 8 puhul sai selleks kasutada mitut meetodit, aga Windows 8.1 puhul langevad osa neist ära, st Sa ei saa enam neid Windows Store appide lõplikuks sulgemiseks rakendada. Windows 8.1 versiooniga saad siis appide lõplikuks sulgemiseks kasutada järgmisi meetodeid:

1) Esimene meetod. Sulged antud momendil jooksva Windows Store appi otse tema ekraani kaudu. Toome siin näiteks täisekraanis avatud Store appi:

- Viid hiirekursori Windows Store appi akna ülaserva keskele kuni näed käekujulist kursorit ( Link Select Cursor ), mida kutsutakse lingi valiku kursoriks:

Toome siin näiteks täisekraanis avatud Store appi


- Seejärel vajutad vasema hiirenupu alla ja see kursor muutub nüüd selliseks kursoriks: "Hamburgeri abimehest" kursor, mida võib kutsuda ka "hamburgeri abimehest" kursoriks:

Seejärel vajutad vasema hiirenupu alla


- Nüüd, hoides ikka vasemat hiirenuppu all, lohistad appi akna allapoole ja ta muutub väiksemaks:

Nüüd, hoides ikka vasemat hiirenuppu all, lohistad appi ekraani allapoole ja ta muutub väiksemaks


- Lohistad kogu kupatuse ekraani allaserva ja ootad mõne sekundi (ÄRA VABASTA vasemat hiirenuppu, hoia teda endiselt allavajutatuna):

Lohistad kogu kupatuse ekraani allaserva ja ootad mõne sekundi (hiirenuppu ei tohi vabastada)


Märkus: Kui Sa vabastad kohe vasema hiirenupu, siis pannakse see app ainult "suspended" režiimi ja ta kaob ekraanilt, aga teda ei suleta lõplikult. Kui soovid, siis võid ka seda meetodit kasutada, et hiljem antud appi jälle kiiremini käivitada.


- Olles mõne sekundi oodanud, näed, et appi akna pisipilti hakatakse pöörama... - ära veel vabasta hiirenuppu:

Olles mõne sekundi oodanud, näed, et appi akna pisipilti hakatakse põõrama... - ära veel vabasta hiirenuppu


- Kui näed, et appi akna pisipilt prati ümber ja sinna ilmus tema "logoga" avapilt, alles seejärel vabastad vasema hiirenupu ning sellega suleti antud app ka lõplikult:

Kui näed, et appi akna pisipilt põõrati ümber...


- Pärast vasema hiirenupu vabastamist ja antud appi lõplikku sulgemist jõuad Sa automaatselt Start ekraanile:

Pärast vasema hiirenupu vabastamist ja antud appi lõplikku sulgemist jõuad Sa automaatselt Start ekraanile


PS! Vaata sedasama ülaltoodud meetodit ka videost (Store appi sulgemise näitel): 20130910_1246_55.avi [Kuna see AVI fail on küllaltki suure mahuga ja võib Sinu brauseris aeglaselt joosta, siis oleks mõtekas ta alla oma töölauale laadida ning sealt siis 2x klikiga ta oma vaikimisi meediapleieris kävitada: Teed sellel 20130910_1246_55.avi lingil siin paremkliki ja valid kontekstmenüüst kas käsu Save target as... (Internet Explorer brauseri kasutamisel - pilt) või Save link as... (Chrome brauseris - pilt) või siis Save Link AS... (Firefox brauseriga - pilt)].2) Teine meetod - 'Task Manager' (Tegumihaldur) kaudu. Juhul kui Sa voovid mingit rakendust ise lõplikult sulgeda või kui mingi Windows Store app jääb rippuma (jookseb kinni), siis kasuta appi sulgemiseks Task Manager'i abi:

a) Ava Task Manager (Tegumihalduri) aken:

* vajuta Ctrl+Shift+Esc klahvikombinatsiooni, et tuua esile Task Manager'i akent

või

* alternatiivina vajuta Ctrl+Alt+Delete klahvikombinatsiooni ja kliki seejärel Task Manager:

Kliki Task Manager


Märkused: See Ctrl+Alt+Delete klahvikombinatsiooni peale ilmuv ekraan võib välja näha ka näiteks selline, seda siis kui kasutaja oli endale loonud ka lokaalse parooli - pilt.
Kui Sa viibid Windowsi töölaua kasutajaliideses, siis võid teha all tegumireal paremklõpsu ja klikkida hüpikmenüüs Task Manager punktile, et avada sedasama Tegumihaldurit - pilt.


b) Ilmub Task Manager aken ja edasi võid Metro-stiilis/Windows Store appi sulgeda mitmel viisil:

* Märgista vajalik app ja kliki all paremal nupule End task:

Märgista vajalik app ja kliki all paremal nupule End task


* Või tee appil paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk End task:

Või tee appil paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk End task


* Või kliki eelmises aknas nupule More details (vaata ülemist pilti), märgista seejärel Processes vahelehel vajalik app ja kliki all paremal nupule End task:

Kliki all paremal nupule End task


* Ka siin võib alternatiivina paremklõpsu kasutada...:

Ka siin võib alternatiivina paremklõpsu kasutada...


Sulge Task Manager aken: Märgista "Processes" vahelehe ülaosas "Apps" sektsioonis Task Manager (vaata eelmist pilti) ja kliki all paremal nupule End Task.


Märkus: 'Task Manager' ongi ainus Windows 8 utiliit, mis on "üle kõige" - teda saab kasutada nii Metro Start ekraani kui ka tavalise Windowsi töölaua kasutajaliidese puhul ja ta ilmub ka juba käivitatud Windows Store appide täisekraanis akende peale.3) Kolmas meetod - klaviatuuriga: Et sulgeda jooksvat/avatud Windows Store appi, kasuta standardset ALT + F4 klahvikombinatsiooni - vajuta ALT+F4 klahve korraga, st ühel- ja samal ajal - kiire ja mugav moodus.NB! Muude meetoditega, mida sai kasutada Windows 8 versiooni jooksutamisel, Sa ei sulge neid Windows Store appisid enam lõplikult vaid paned nad sellesse "suspended" (peatatud) režiimi.

Ülesse
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

< Tagasi Windows 8.1 (Windows Blue) veebilehele

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2013