Lukustuskuva ja uus 'Slide show' funktsioon

logo Windows 8.1 versioonis lukustuskuva ("Lock screen") jaoks uue slaidishow ("Slide show") funktsiooni sisselülitamine

 

 

Lock screen (Lukustuskuva) - See on juba alates Windows 8 versioonist kasutatav uus ekraan, mis ilmub enne süsteemi sisselogimise ekraani ja siis kui Sa teed oma kompuutri alglaadimise, äratad ta sleep või hibernate režiimist, logid ennast sisse/välja või kui Sa lukustad ise kompuutri (mõne stsenaarimi puhul ta ei ilmu).
Windows 8 / Windows 8.1 lubab Sul ka endal oma PC lukustada ja Sa jääd pärast kompuutri lukustamist endiselt oma kasutajakontosse logituks, aga pärast lukuekraani eest ärakoristamist võivad ka teised kasutajad süsteemi sisse logida (seda juhul kui kompuutris oli rohkem kasutajakontosid loodud).

Märkus: Sa saad ise kompuutri lukustada kiiresti sel teel, et vajutad Windows + L klahvikombinatsiooni.

Kui kompuuter lukustatakse ja kui ta seejärel uuesti lahti lukustatakse, siis jõuab kasutaja täpselt sinna kohta, kus tal oma töö pooleli jäi ning seda nii Metro kui ka Windowsi töölaua kasutajaliidese puhul. Näiteks kui tal oli avatud Metro-stiilis/Windows 8 "Ilm" ehk "Ilmateade" app ("Weather" app), siis jõuab ta pärast kompuutri lahtilukustamist just sinna "Ilm" appi ekraani.

Kui kasutaja lahkub kompuutri juurest, siis see uus blokeerimise/lukustamise ekraan hakkab tuvastama uusi saabunud e-maile, uurima seda et mida uut on sotsiaalvõrgustikes, ilmateates ja muud tähtsat informatsiooni. Kui kasutaja saabub jälle oma kompuutri juurde, siis näeb ta kohe seda et mis vahepeal toimunud on...

Antud ekraan on inspireeritud Windows Phone 7 Metro kasutajaliidesest ja ta ilmub nii Windows 8 (Windows 8.1) tahvel- kui ka laua- ja sülearvutites. Windows 8 (Windows 8.1) nõuab seepärast Lock screen ekraani (Lukustuskuva), et ta on puutetundliku toega OS ja et vältida juhuslikke sisestamisi ning sõrmetoksamisi (puudutamisi).


Sellest 'Lukustuskuvast' ja tema seadistmisest on juttu seal.


Aga siinses veebilehes toon ära ainult tema uue Slaidishow ("Slide show") funktsiooni sisselülitamise juhise. Sa võid lukustuskuvale ("Lock screen") valida endiselt ka staatilise pildi nii nagu seda sai Windows 8 puhulgi teha. Kui Sa aga lülitad selle uue "Slide show" režiimi sisse, siis ilmuvad lukustuskuval Sinu poolt määratud pildid ainult slaididena (animeeriva slaidishow'na) - sarnaselt ekraanisäästjale (screensaver). Seega vahetatakse seal kuvatavad pildid teatud ajaintervallide järel välja ja neid pilte ka suumitakse automaatselt. Sa võid selliste slaididena esitatavate piltide/fotode jaoks valida kohe mitu lähtekohta, mis võivad olla nii lokaalsel kettal (PC) kui ka SkyDrive salvestusruumis asuvad kaustad.

Et seda uut slaidishow vahendit lukustuskuva jaoks sisse lülitada, tee selleks järgmist:

1) Vajuta Win+C klahvikombinatsiooni, et tellida seda Win 8 aegadest tuttavat Charms riba. Seejärel kliki seal Settings menüüpunktile (amuletile):

Seejärel kliki seal Settings menüüpunktile (amuletile)


2) Kliki Change PC settings lingile:

Kliki Change PC settings lingile


3) Ilmub Win 8.1 uuendatud PC settings ekraan, kus kliki vasemal PC and devices kategooriale:

Ilmub Win 8.1 uuendatud PC settings ekraan, kus kliki vasemal PC and devices kategooriale


Veel üks näide sellest 'PC settings' ekraanist (appist) - pilt.


4) Seejärel jõuad Sa Lock screen (Lukustuskuva) alamkategooria ekraani. Et seda animeerivat slaidishow režiimi nüüd aktiveerida, lülita siin see "Play a slide show on the lock screen" funktsioon sisse (asendisse "On"):

Seejärel jõuad Sa Lock screen (Lukustuskuva) alamkategooria ekraani


Märkus: Kui Sa panid selle eelmise pildi puhul tähele, siis kuvatakse tema paremal ülanurgas ka ühe uue emaili saabumise teadet, sellised ja muud taolised teated ilmuvad igale poole ning just ekraani paremasse ülanurka.


Järgmisel alumisel pildil on aga näha, et see uus "Slide show" funktsioon on kasutaja poolt juba sisse lülitatud. "Lukustuskuva" paanis liiguti paremal asuva "liftiga" allapoole. Sa võid nende lukustuskuval animeeritavate piltide jaoks valida mitu eraldi allikat (lähtekohta) nii oma lokaalsete kaustade (kompuutris) kui ka SkyDrive pilves asuvate kaustade seast. Vaikimisi pakutakse siin Sinu kõvakettal asuva piltide ("Pictures") kausta. Et määrata siin ise mingeid muid piltide kaustasid, kliki siin "Use pictures from" sektsioonis sellele "+ Add a folder" nupule ja vali sobiv kaust.
"Use pictures from" sektsioonist allpool tulevad veel kolm lülitit ja üks rippmenüü - ka neid võid soovi korral kasutada: esimese lülitiga saad selle slaidishow jaoks kasutada ka oma kaameratest võetud pilte; teine lüliti on juba vaikimisi sisse lülitatud ja las ta nii jääbki; kolmas lüliti on ka juba vaikimisi sisse lülitatud ja sel juhul kui Sa oma kompuutriga ei tööta, siis ei lülitata välja mitte ekraani vaid selle asemel ilmub see lukustuskuva; sealse rippmenüü kaudu võid aga määrata selle ajaintervalli, mille jooksul seda lukustuskuva näidatakse ja pärast selle aja mõõdumist lülitatakse ekraan välja, kui Sa siin rippmenüüs midagi ei vali, siis ei lülitata ekraani välja:

Järgmisel alumisel pildil on aga näha, et see uus "Slide show" funktsioon on kasutaja poolt juba sisse lülitatud


Märkus: Pärast '+ Add a folder' nupule klikkimist (pilt) viiakse Sind sinna Win 8 aegadest tuttavasse failide otsimise ja avamise/laadimise 'File Picker' ekraani.

Otsi seal üles sobiv piltidega või fotodega kaust ja kliki all 'Choose this folder' nupule - pilt. Seejärel kliki all OK nupule - pilt.

Sa võid siin näiteks ka mittevajaliku piltide kausta eemaldada, klikid sellele ja seejärel klikid nupule Remove - pilt.


Kui Sa liigud siin "liftiga" allapoole, siis jõuad "Lock screen apps" sektsioonini ja sellest oli juttu juba Win 8 veebilehes. Uueks võimaluseks on siin aga see et Sa võid siin valida ka mingi oma alarm appi ja selle teated ilmuvad siis sinna lukustuskuvale:

Kui Sa liigud siin "liftiga" allapoole, siis jõuad "Lock screen apps" sektsioonini


5) Kui Sa lukustad nüüd oma kompuutri näiteks Win+L klahvikombinatsiooniga või siis alltoodud piltide näitel, siis hakataksegi seal lukustuskuval neid pilte slaididena kuvama:

Kui Sa nüüd lukustad oma kompuutri näiteks Win+L klahvikombinatsiooniga või siis...

Kui Sa nüüd lukustad oma kompuutri näiteks Win+L klahvikombinatsiooniga või siis...-2


6) Lukustuskuva ja tema taustapiltidega/fotodega slaidishow, see uus "Slide show" funktsioon on sisse lülitatud:

animeeriv slaidishow-1


Siin aga mitu pilti eraldi paanides:

Siin aga mitu pilti eraldi paanides

animeeriv slaidishow-2

animeeriv slaidishow-3


Järgmisel pildil on aga näha ka seda et peale uute emailide teavitamise, teavitatakse kasutajat ka tema kalendris olevatest sündmustest/ettevõtmistest:

animeeriv slaidishow-4


Nüüd ilmus siia lukustuskuvale ka "Alarms" appi ikoon:

animeeriv slaidishow-5

animeeriv slaidishow-6

animeeriv slaidishow-7

animeeriv slaidishow-8

animeeriv slaidishow-9

Lukustuskuva animeeriv taust-4

animeeriv slaidishow-10

animeeriv slaidishow-11

animeeriv slaidishow-12


7) Kui Sa tahad nüüd oma tööd jätkata ja väljud sealt lukustuskuvalt, siis jõuad süsteemi sisselogimise ekraani, kuhu pead siis oma parooli sisestama. Antud juhul on siin tegemist Microsofti kasutajakontoga ja parooli sisestamise üheainsa meetodiga (st pildi ega ka PIN parooli ei ole kasutaja poolt veel loodud):

Kui Sa tahad nüüd oma tööd jätkata ja väljud sealt lukustuskuvalt, siis jõuad süsteemi sisselogimise ekraani


8) Ja kasutaja jõudiski oma töölauale ('Desktop' kasutajaliidesesse) ja kohe näeb ta ka 'Alarms' appi vastavat teadet (seda kuvati ka seal Lukustuskuval):

Ja kasutaja jõudiski oma töölauale ('Desktop' kasutajaliidesesse)


Lisa: 'Lukustuskuvast' ja tema seadistmisest on juttu seal.

Etteotsa
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

< Tagasi Windows 8.1 (Windows Blue) veebilehele

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2013