'Slideshow' funktsioon

logo Lukustuskuva ja selle uus slaidishow ("Slideshow") funktsioon

 

 

Lock screen (Lukustuskuva) — See on juba alates Windows 8 operatsioonisüsteemist kasutatav uus ekraan, mis ilmub enne süsteemi sisselogimise ekraani ja siis kui Sa teed oma kompuutri alglaadimise (restardi), äratad selle uinaku / ooteoleku (sleep) või puhkeoleku (hibernate) režiimist, logid ennast süsteemi sisse või süsteemist välja või kui Sa lukustad ise oma kompuutri (mõne stsenaariumi puhul see Lukustuskuva siiski ei ilmu).

Windows 8 (8.1) / Windows 10 lubab Sul ka endal oma PC lukustada ja Sa jääd pärast kompuutri lukustamist endiselt oma kasutajakontosse logituks, aga pärast lukuekraani eest ärakoristamist võivad ka teised kasutajad süsteemi sisse logida (seda juhul kui kompuutris oli rohkem kasutajakontosid loodud). Sa saad ise kompuutri lukustada kiiresti sel teel, et vajutad Windows + L klahvikombinatsiooni.


UUENDATUD, 2020. See veebileht sai millalgi ammu põhiliselt just Windows 8.1 opsüsteemi kohta kirjutatud. Kuna praeguseks ei kasuta seda Windows 8/8.1 operatsioonisüsteemi vist enam mitte keegi, siis tegin siin täiendused ja nüüd tuleb rohkem juttu just selle Windows 10 opsüsteemiga seotult.


Kui kompuuter lukustatakse ja kui see hiljem uuesti lahti lukustatakse, siis jõuab kasutaja täpselt sinna kohta, kus tal oma töö pooleli jäi ning seda nii Metro kui ka Windowsi töölaua kasutajaliidese puhul. Näiteks kui Sul oli avatud mingi rakendus või dokument või kaust, siis jõuad Sa pärast kompuutri lahtilukustamist just sellisesse töölauda, kus need elemendid on endiselt avatud.

Kui kasutaja lahkub kompuutri juurest, siis see uus lukustamise ekraan hakkab tuvastama uusi saabunud e-maile, uurima kasutaja kalendri meeldetuletusi ja muud tähtsat informatsiooni. Kui kasutaja saabub jälle oma kompuutri juurde, siis näeb ta kohe seda et mis vahepeal toimunud on.

Antud ekraan on inspireeritud Windows Phone 7 Metro kasutajaliidesest, mis ilmub nii Windows 8 (8.1) kui ka Windows 10 tahvel- ja sülearvutites. Windows nõuab seepärast Lock screen ekraani (Lukustuskuva), et see on puutetundliku toega OS ja et vältida juhuslikke sisestamisi ning sõrmetoksamisi (puudutamisi).

Lukustuskuva on mõeldud rohkem tahvelarvutite omanikele. Laua- ja sülearvutite kasutajatele pole see lukustuskuva nii oluline ja juhul kui Sa ei taha seda ekraani enam näha, siis võid tema ilmumise ka ära keelata - juhis.


Sellest 'Lukustuskuvast' ja tema seadistmisest on juttu seal.


Aga siinses veebilehes toon ära ainult selle uue Slaidishow ("Slideshow") funktsiooni sisselülitamise juhise. Sa võid lukustuskuvale ("Lock screen") valida endiselt ka staatilise taustapildi. Kui Sa aga lülitad selle uue "Slideshow" režiimi sisse, siis ilmuvad lukustuskuval Sinu poolt määratud pildid ainult slaididena (animeeriva slaidishow'na) - sarnaselt ekraanisäästjale. Seega vahetatakse seal kuvatavad pildid teatud ajaintervallide järel välja ja neid pilte ka suumitakse automaatselt. Sa võid selliste slaididena esitatavate piltide/fotode jaoks valida kohe mitu lähtekohta, mis võivad olla nii lokaalsel kettal (PC) kui ka OneDrive pilveruumis asuvad kaustad. Parem on siiski panna kõik sobivad pildid ühte kausta ja määrata siis ainult see kaust slaidishow lähteallikaks.


Et seda uut slaidishow vahendit lukustuskuva jaoks sisse lülitada, tee selleks järgmist:

1) Vajuta Windows + I klahve, et kiiresti avada seda Settings äppi. Seejärel mine seal 'Personalization > Lock screen' lehele.

2) Vali paremal "Background" rippmenüüst Slideshow funktsioon.

3) Vaikimisi pakutakse siin Sinu kõvakettal asuva piltide ("Pictures") kausta, aga Sa võid selle siit ka eemaldada: klikid siin sellele "Pictures" kaustale ja seejärel klikid "Remove" nupule. Et määrata siin ise mingeid muid piltide kaustasid, kliki "Choose albums for your slideshow" sektsioonis sellele "+ Add a folder" nupule ja vali sobiv taustapiltidega kaust. Veendu, et Sinu poolt valitud kaustas oleksid ikka sellised pildid, mis ühtiksid Sinu jooksva ekraani resolutsiooniga (st ekraani suurusega).

Allpool auvate "Choose one app to show detailed status on the lock screen" ja "Choose which apps show quick status on the lock screen" sektsioonide kaudu valitud interaktiivsete äppide teated kuvatakse ka selle slaidishow ajal.

Vali paremal "Background" rippmenüüst Slideshow funktsioon


Mittevajaliku piltidega kausta siit eemaldamine: klikid selle kausta ikoonile ja seejärel klikid Remove nupule:

Mittevajaliku piltidega kausta siit eemaldamine


Seejärel klikid sellele "+ Add a folder" nupule, otsid oma piltidega kausta üles ja lisad selle siia...:

Seejärel klikid sellele "+ Add a folder" nupule, otsid oma piltidega kausta üles ja lisad selle siia


... ja kasutaja lisaski siia oma piltidega kausta:

... ja kasutaja lisaski siia oma piltidega kausta


4) Siin on ka "Advanced slideshow settings" link (vaata järgmist pilti), mis viib Sind uude ekraani, kus võid selle slaidishow kuvamise sätteid muuta, näiteks seda et kui kaua see slaidishow peab jooksma (30 minutit, 1 tund või 3 tundi või siis ekraani ei lülitatagi väja); kui arvutiga ei töötata, siis kuvatakse lukustuskuva ja ekraani ei lülitata välja; kasutada tuleb ainult neid pilte, mis sobivad antud ekraani resolutsiooniga ehk suurusega (üldiselt ega selliseid pilte ei kuvatagi, mis on antud ekraanist tunduvalt suuremad). Näiteks sealt veebsaidist võid just enda ekraanile sobivaid tasuta HD taustapilte alla laadida:

Advanced slideshow settings


Avati see "Advanced slideshow settings" ekraan...:

Avati see "Advanced slideshow settings" ekraan...


5) Nüüd vajuta näiteks Widows + L klahve, et oma kompuutrit lukustada ja seejärel Sa hakkadki Lukustuskuval seda slaidishow'd nägema:

slaidishow 1


Siin aga mitu pilti eraldi paanides:

Siin aga mitu pilti eraldi paanides


Ja edasi mõned näited, mis võeti juba üsna ammu:

animeeriv slaidishow-1


Mitu pilti eraldi paanides:

Siin aga mitu pilti eraldi paanides

animeeriv slaidishow-2

animeeriv slaidishow-3


Järgmisel pildil on aga näha ka seda et peale uute emailide teavitamise, teavitatakse kasutajat ka tema kalendris olevatest sündmustest/ettevõtmistest:

animeeriv slaidishow-4


Nüüd ilmus siia lukustuskuvale ka "Alarms" appi ikoon:

animeeriv slaidishow-5

animeeriv slaidishow-6

animeeriv slaidishow-7

animeeriv slaidishow-8

animeeriv slaidishow-9

Lukustuskuva animeeriv taust-4

animeeriv slaidishow-10

animeeriv slaidishow-11

animeeriv slaidishow-12


6) Kui Sa tahad nüüd oma tööd jätkata ja väljud sealt lukustuskuvalt, siis jõuad süsteemi sisselogimise ekraani, kuhu pead siis oma parooli sisestama. Antud juhul on siin tegemist Microsofti kasutajakontoga ja kasutaja oli endale eelnevalt ka pildiparooli loonud ning ta võib nüüd süsteemi sisselogimiseks mitut meetodit kasutada. Kasutaja logib antud juhul selle PIN koodiga sisse:

Kasutaja logib antud juhul selle PIN koodiga sisse


Lisa: 'Lukustuskuvast' ja tema seadistmisest on juttu seal.

Etteotsa
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

< Tagasi Windows 8.1 (Windows Blue) veebilehele

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2013