Windows 8.1 uus 'Reading List' app

logo Windows 8.1 uus sisseehitatud Metro/Windows Store 'Reading List' app

 

Windows 8.1 puhul uuendatakse ka süsteemi integreeritud Metro-stiilis/Windows Store appisid (Internet Explorer, Mail, Calendar, Bing, People jne). Näiteks Windows 8 puhul oli tegu üsna kehva Mail appiga, aga Windows 8.1 väljailmumisel on ta juba märksa parem: Nüüd on ta täisfunktsionaalne ja ta toetub paljuski Outlook.com kogemustele ning ta sisaldab palju rohkem funktsioone kui tema eelkäia - pilt ja pilt. Või näiteks People app: Ta on unifitseeritud kommunikatsiooni rakendus ja ta sisaldab ka Mail'i ning Calendar'i ja Windows 8.1 puhul on ta täielikult ümber ehitatud - pilt.

Ka ilmuvad täiesti uued süsteemi sisseehitatud (built-in) Metro/Windows Store appid, sealhulgas "Alarms", "Calculator", "Sound Recorder", "Movie Moments", "Reading List", "Skype", "Help+Tips", "Scan" ja "Xbox Music".

Endine iseseisev Bing app on nüüd asendatud uue Bing appide komplektiga, mis sisaldab News (Bing), Finance (Bing), Weather (Bing), Sports (Bing), Maps and Travel (Bing), Food & Drink (Bing) ja Health & Fitness (Bing) appisid. Bing appid töötavad koos integreeritud intellektuaalse 'Smart Search' otsinguvahendiga.
Ka nende puhul on uuendusi: Näiteks News (Bing) app toetab nüüd ka täiendavat offline lugemise režiimi (selle saab sisse lülitada Settings, Options alt) ja teda võib nüüd mugavalt seadistada."Reading List" app:

Toon siin näiteks Win 8.1 uue ja huvitava "Reading List" appi: See "Reading List" app on loodud kasutamiseks koos Internet Exploreri ja teiste Metro/Windows Store appidega, mis sisaldavad artikleid ning muud lugemismaterjali. Sa võid antud appi abil luua virtuaalse lugemisloendi ja lugeda oma salvestatud artikleid hiljem. Ühesõnaga see uus "Reading List" app lubab Sul mingist elemendist, näiteks veebilehest luua järjehoidja ja lugeda seda elementi hiljem. Sa saad seda lugeda nii oma kompuutris kui ka kõikides oma teistes Surface seadmetes. See app lubab Sul luua järjehoidjaid ka teiste Metro/Windows Store appide sisust, näiteks nagu Bing appide komplektist. Kui Sa valid Reading List appis mingi järjehoidja, siis hõivatakse antud järjehoidja jaoks automaatselt pool ekraani, mis lubab Sul mugavalt pöörduda tagasi appi, et näha ülejäänuid järjehoidjaid. (Kui Sinu vaikimisi brauseriks on määratud Internet Explorer, siis käivitatakse ta aga täisekraani vaates, aga Sa võid sel juhul kasutada ka seda "Snap vaate" funktsiooni, et avada samas ekraanis kõrvale ka Reading List app.)

'Reading List' kasutab oma tööks Charms riba ja selle Share amuletti (menüüpunkti/ikooni). Kui Sa leiad mingi huvitava veebiartikli või muu dokumendi ühilduvast appist, siis võid jagada seda virtuaalse lugemisloendiga nii et Sa saaksid seda hiljem lugeda. Et nüüd hiljem lugeda oma salvestatud artikleid, käivita see Reading List app. Ta ilmub vaikimisi täisekraani vaates koos Sinu poolt salvestatud artiklite loendiga.
Kui Sa valid mingi artikli lugemiseks, siis avatakse see lähteappis (näiteks Internet Explorer töölaua versioonis) ja seda esmalt täisekraani vaates. Aga Sa võid sisse lülitada ka selle kasuliku Snap vaate selleks et Sa saaksid samal ajal ligi ka oma teistele Reading List appi lisatud artiklite linkidele. Praegu ei saa selle Reading List appiga offline režiimis töötada, aga ehk lisatakse see võimalus hiljem. (Reading List app sisaldab ka artiklite juhtimise instrumente.)


'Reading List' app piltides:

1) 'Reading List' kasutab oma tööks Charms riba ja selle Share amuletti (menüüpunkti/ikooni). Antud puhul on kasutaja avanud Internet Explorer Metro versiooni brauseri ja nüüd tahab ta ühte veebilehte hiljem lugeda ning panna selle link Reading List appi. Ta klikib Win + C klahvikombinatsiooni, et avada Charms riba. Seejärel klikib ta sellel ribal Share amuletile:Seejärel klikib ta sellel ribal Share amuletile2) Ilmub Share küljepaneel ja siin klikitakse Reading List appile:

Ilmub Share küljepaneel ja siin klikitakse Reading List appile3) Seejärel klikitakse Add nupule:

Seejärel klikitakse Add nupule


4) Hiljem, kui kasutaja on kaineks saanud ja tahab oma pooleliolevaid artikleid edasi lugeda, läheb ta Start ekraanile ning käivitab sealt selle Reading List appi:

Hiljem, kui kasutaja on kaineks saanud...


5) Reading List app avatakse täisekraani vaates nagu ka kõik teised Metro/Windows Store appid (siin on ainult osa sellest ära toodud). Antud appi ekraanis näed siis oma salvestatud/lisatud linke. Kasutaja klikib siin kõige viimati lisatud lingile ("Blue ja Windows 8.1..."):

Kasutaja klikib siin kõige viimati lisatud lingile ("Blue ja Windows 8.1...")


6) Kuna siin oli tegemist veebilingiga, siis avati see artikkel Internet Explorer töölaua versiooniga brauseris. Kasutajal oli see veebilehitseja antud momendil pandud tema vaikimisi brauseriks.
Kasutaja võis nüüd soovi korral lülitada sisse ka selle kasuliku Snap vaate selleks et ta saaks samal ajal ligi ka oma teistele Reading List appi lisatud artiklite linkidele.Ta tegigi seda: Viis hiirekursori ekraani vasemasse ülanurka, tegi seal Reading List appi pisipildil paremkliki ja valis ilmuvast kontekstmenüüst käsu Insert Left:

Insert Left7) Nüüd avati lisaks ka Reading List app ja seda ekraani vasemal poolel ning mõlemad, nii Reading List kui ka IE, hõivavad displeil 50% (50 / 50):

Nüüd avati lisaks ka Reading List app


8) Et kasutaja saaks oma juba avatud artiklit suuremas vaates lugeda, lohistas ta mõlemat appi eraldavat vertikaalset riba vasemale poole sobivasse kohta. Sellega ilmusid ka Reading List appis kõik tema viimati lisatud lingid nähtavale ja seda loendi kujul. Nüüd saab ta mugavalt sealtkaudu käivitada ka järgmise artikli lugemise:

Nüüd saab ta mugavalt sealtkaudu käivitada ka järgmise artikli lugemise...


Märkus: Kui teed selles Reading List appi ekraanis paremkliki, siis ilmub instrumentide paneel ja Sa saad märgistatud lingiga üht-teist ette võtta, näiteks kustutada selle.


Head lugemist :)

Ülesse
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

< Tagasi Windows 8.1 (Windows Blue) veebilehele

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2013