Windows Installation Media Creation Tool

logo 'Windows Installation Media Creation Tool' — Microsofti ametlik instrument Windows 8.1 ISO faili allalaadimiseks.

Selle installeerimismeedia abil võid teha Windows 8.1 puhta või siis parandusinstalleerimise ja teda saab aktiveerida nii Windows 8.0 (!) kui ka Windows 8.1 tootevõtmega.

(Temaga tulevad kaasa ka juba sisseintegreeritud Update 1 ja Update 2 värskendused.)

 

Sul võib olla palju põhjusi, et luua see väga vajalik Windows 8.1 installeerimise meedia (USB mälupulga või DVD plaadi meedia). Varem, et saada kätte seda vajalikku Win 8.1 ISO faili, et tema abil luua siis installeerimise meedia, pidi selleks kasutama ka igasuguseid kõrvalteid ja nägema üleliigset vaeva (näiteks ka Windows 8.0 omanikel oli see probleemiks). Nüüd ilmus lõpuks ka Microsoftilt uus onlain instrument, millega saad selle Windows 8.1 ISO faili lihtsal teel ja ausalt alla laadida. See 'Windows Installation Media Creation Tool' lubab Sul valida keele, toote versiooni ja arhitektuuri ning seejärel võid selle allalaetava installeerimismeedia salvestada kas otse USB mälupulka või siis ISO faili, mille võid siis hiljem DVD plaadile põletada (või USB mälupulka viia).

Selle installeerimismeedia abil võid teha Windows 8.1 puhta või siis parandusinstalleerimise ja teda saab aktiveerida nii Windows 8.0 (!) kui ka Windows 8.1 tootevõtmega. Temaga tulevad kaasa ka juba sisseintegreeritud Update 1 ja Update 2 värskendused.

Märkus: Sa ei saa selle instrumendiga luua Windows RT tahvelarvuti installeerimismeediat.Tee järgmist:

1) Sul peab olema internetiühendus ja kui see on piisavalt "normaalse" kiirusega, siis ei võta see allalaadimine palju aega. Mine 'Create installation media for Windows 8.1' veebsaiti ja kliki seal Create media nupule ning lae alla pisike mediacreationtool.exe fail (1.26MB), näiteks oma töölauale:

Create media


2) Käivita see allalaetud mediacreationtool.exe fail:

Käivita see allalaetud mediacreationtool.exe fail


3) Seejärel vali igast rippmenüüst enda süsteemile vastav parameeter:

* Language rippmenüü: Vali see keel, mis on Sinu Windowsi ekraanikeeleks (kuvakeeleks). Kui Sa täpselt ei tea, siis näed seda näiteks Control Panel -> Clock, Language, and Region -> Language alt - rohkem infot seal.
* Edition rippmenüü: Windows 8.1 (Core), Windows 8.1 N, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro N või siis Windows 8.1 Single Language. Vali siin oma Windowsi versioon, kui ei tea, siis vaata seda näiteks Control Panel -> System and Security -> System akna ülaosas "Windows edition" oblastist.
* Architecture rippmenüü: 64-bit (x64 ) või siis 32-bit (x86). Kui Sa ei tea, siis vaata seda Control Panel -> System and Security -> System akna "System" oblastist, see on seal kirjas "System type" järel.

Kui valmis, siis kliki Next:

Seejärel vali igast rippmenüüst enda süsteemile vastav parameeter


4) Siin võid valida kahte võimaluse vahel:

* Kui Sa valid ülemise "USB flash drive" raadionupu, siis pannakse Windows 8.1 installeerimisfailid otse Sinu USB mälupulka ja sellega luuakse buutimisvõimeline Win 8.1 USB installeerimismeedia.
* Kui Sa valid aga teise "ISO file" raadionupu, siis laetakse alla tema ISO fail. Soovitan Sul laadia alla selle ISO faili ja viia ta kuhugi pilveruumi või välisele meediale, et teda alles hoida. Seejärel võid tast kas kohe või siis hiljem luua USB ja/või DVD buutimisvõimelise installeerimismeedia.

Kui olid valiku teinud, siis kliki jälle Next:

Siin võid valida kahte võimaluse vahel


Kui Sa valisid näiteks ISO faili allalaadimise, siis pead nüüd valima ka selle et kuhu Sa allalaetava Windows.iso faili tahad salvestada, vali näiteks töölaud (Desktop) ja algabki allalaadimine:

Käib allalaadimine


5) Kui allalaadimine sai läbi, siis valmistatakse failid veel ette, see ei võta palju aega:

Kui allalaadimine sai läbi, siis valmistatakse failid veel ette, see ei võta palju aega


Lõpuks on Sul kaks võimalust:

* Kuna siin valiti ISO faili allalaadimise ja salvestamise meetod, siis pakutakse Sulle ka antud ISO kohest DVD-plaadile põletamist. Kui Sa oled sellega päri, siis pane tühi DVD plaat sahtlisse, kliki ülal "Open DVD burner" lingile ja seejärel ilmuvas aknas nupule "Burn" - pilt;
* Kui Sa ei soovi seda kohe teha vaid kavatsed hiljem viia oma ISO faili kas USB mälupulka või siis DVD-paadile või mõlematesse, siis kliki kohe all nupule Finish:

Lõpuks on Sul kaks võimalustWindows 8.1 installeerimise meedia (USB mälupulga või DVD plaadi meedia) loomine:


1) Loo Windows 8 / Windows 8.1 (või Windows 10) operatsioonisüsteemiga buutiv DVD plaat - juhis.

2) ISO Tool'i abil buutiva USB meedia loomine (Win 7, Win 8/8.1 või Win 10) - juhis.


Märkus: Kui Sa jooksutad Windows 7 opsüsteemi, siis pead sisestama kas Windows 8 või siis Windows 8.1 tootevõtme. Sul on vaja ka siis tootevõtit, kui Sa jooksutad Windows 8 süsteemi ja üritad teda värskendada Windows 8.1 Pro opsüsteemini (st teha 'upgrade' installi).

Selles "Create installation media for Windows 8.1" veebsaidis õeldakse ka järgmist:

           "If you’re running Windows 7, you’ll need to enter a Windows 8 or Windows 8.1 product key. You'll also need a product key if you're running Windows 8 and trying to install Windows 8.1 Pro. To learn how to buy Windows 8.1 to get a product key, go to the Get Windows page."

           Kuigi ülaltoodu ei ütle päris otse, et Windows 8.1 versiooni installeerimisel võib kasutada mõlemat nii Windows 8.0 kui ka Windows 8.1 tootevõtit (Product Key), võib seda siiski sealt ka välja lugeda. Pealegi on see juba järgi proovitud ja asi töötab. Sai puht huvi pärast helistatud ka Microsofti tooteaktiveerimise tugiteenusesse ja esialgu "kõheldi ning punniti seal sellele vastu". Seejärel, pärast minu selgitusi, mindi "konsulteerima" ja pärast pikemaid arupidamisi tuldi tagasi ning teatati rõõmsalt, et jah saab küll. Probleemide korral lubati isegi aidata. Vaata kui lahke nendest, aga ehk saame ise hakkama...
Lõpetuseks tuleb Sul oma valgustkartvaid tegemisi jagada ka BSA, MTÜ Eesti Äritarkvara Liidu, EAKO ja teiste taoliste organisatsioonidega:


HOIATUS!
Alltulevate vormide täitmine on Sul kohustuslik. Sinu nime, aadresse ja kontaktandmeid ei nõuta, sest Sinu isik on juba tuvastatud.


Kas sa oled kunagi kasutanud või jooksutad ka praegu piraattarkvara?
Millise Windowsi (või Windowsite) piraatkoopiat oled kasutanud või jooksutad ka praegu illegaalset Windowsi? (CTRL klahviga saad alltulevas rippmenüüs ka mitu opsüsteemi märgistada.)Millega Sa enda teguviisi õigustad?
Millist karistust soovid?

Saada esitatud andmed ära ja oota kohtuotsust!


Etteotsa

 
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

< Tagasi Windows 8.1 (Windows Blue) veebilehele

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2013