Windows 8.1 'upgrade' install

logo Windows 8.1 finaalversiooni (GA) "upgrade" install Windows Store kaudu

 

 

 

Kirjutatud 18.10.13

Kui Sa lähed oma Windows 8, Windows 8 Pro, Windows RT, Windows 8.1 Preview, Windows 8.1 Pro Preview või Windows RT 8.1 Preview versioonist üle uuemale Windows 8.1 versioonile 'upgrade' installeerimise teel, siis on see protsess põhiliselt sama: Lähed Windows Store poodi, laed installeerija alla (see võtab vähem või rohkem aega), seejärel käivitatakse automaatselt installeerija, tehakse 2-3 restarti ja ongi kogu lugu.
Ainsaks erinevuseks nende installeerimiste vahel on see et allalaetava installeerija maht on erinev ja et Windows 8.1 või Windows RT 8.1 Preview jooksutajad peavad pärast uuendamise lõpetamist oma Metro-stiilis/Windows Store ning töölaua rakendused ümber installeerima.

Mingit tootevõtit (Product Key) Sa selle ülemineku installeerimise käigus sisestama EI PEA, sest juba allalaadimise ja muu sellise käigus kontrollitakse Sinu Windows 8 legaalsust. Kui selle 'upgrade' installi ajal on Internetiühendus olemas, siis aktiveeritakse Sinu uus Windows 8.1 automaatselt. Vastasel juhul aktiveeritakse ta esimesel õnnestunud Internetiühendusel või probleemide korral pead ta ise käsitsi kahe nädala jooksul aktiveerima.

Selline näeb siis välja Windows 8.1 Pro finaalversiooni (GA) "About Windows" aken:

winverVaatame seda 'upgrade' installi nüüd lähemalt:

Märkus: Windows 8.1 ("General Availability" - GA) ilmub välja 18. oktoobril 2013 ja siis on see Windows 8.1 juba KÕIKIDELE tasuta kättesaadav - neile, kes omavad legaalset Windows 8 operatsioonisüsteemi. Seega alates antud kuupäevast võivad kõik kasutajad ta Windows Store poest alla laadida ja installeerida. (Tegelikult, olenevalt kasutaja ajatsoonist, võib ta alla laadida ka juba 17.10.13 kuupäeval ja seda saab ka siin Eestis teha.)

Ka nendes Windowsiga OEM kompuutrites, mis ilmuvad müüki pärast oktoobrit 2013, on see Windows 8.1 eelinstalleeritud kujul juba olemas.

Windows 8 kasutajad, kes ei lae alla ja ei installeeri Windows 8.1 eelvaate redaktsiooni vaid ootavad ära Win 8.1 lõppversiooni ning lähevad alates 18.10.13 kuupäevast oma Windows 8/Windows RT süsteemist otse üle Windows 8.1 finaalversioonini, ei pea oma rakendusi ümber installeerima. Kõik nende seadistused/sätted, andmed ja rakendused jäävad alles.

Windows 8.1 install ei mõjuta Windows 8 taastamise (recovery) partitsiooni. Juhul kui Sa selle eemaldasid, siis Windows 8.1 värskendus EI TAASTA seda.

Kui Windows 8.1 saab lõplikult valmis ja kõikidele üldiselt kättesaadavaks (st alates 17 või 18.10.13), siis on Windows 8 kasutajatel aega kaks aastat, et minna üle Windows 8.1 operatsioonisüsteemile. Alates 18. oktoobrist 2015 lõpetatakse Windows 8 toetamine. Microsofti ametlik teade selle kohta oma blogis kõlab nii:

"Windows 8 customers will have two years to move to Windows 8.1 after the General Availability of the Windows 8.1 update to continue to remain supported under Windows 8 lifecycle. With the availability of Windows 8.1 Enterprise Preview, it is time to start planning your deployment - and there are deployment tools and guidance available to help make these updates seamless for customers."

Pärast 2015. a. oktoobrit (reaalselt siis pärast 12.01.2016), need Windows 8 kasutajad, kes ei ole veel üle läinud Win 8.1 süsteemile, ei saa enam kriitilisi turvavärskendusi, uusi vahendeid ja täiendusi. Windows 8.1 jaoks kehtib sama elutsükli (lifecycle) poliitika mis on ka Windows 8 opsüsteemil ja tema Põhitugiteenus lõpeb 09.01.2018 ning Laiendatud tugi 10.01. 2023.
1) NB! Enne alustamist veendu, et Sul oleksid KÕIK värskendused alla laetud ja installeeritud muidu võid Windows 8.1 installeri allalaadimisel või hiljem saada veateate ning asi jääb katki.

Kui Sa kasutad Avast antiviirust, siis soovitan enne Win 8.1 'upgrade' installi alustamist asendada oma vana antiviirus uuema Avast 2014 versiooniga. Kui Sa seda ei tee, siis üleminekul Windows 8.1 versioonile, see vana Avast lülitatakse välja. (Loomulikult Sa võid ka hiljem selle Avast 2014 installeerida.). Kuidas minna üle uuemale Avast 2014 versioonile:

* Ava avast! kasutajaliides ja kliki Maintenance vahelehele.
* Kliki Update Program.
* Kui valmis, siis tee kompuutrui restart.
* Kliki pärast restarti Continue, et lõpetada avast! antiviiruse paigaldamine.

Alusta Win 8.1 opsüsteemile ülemineku installeerimist.


Lähed Windows Store poodi ja klikid/toksad seal "Update Windows" plaadile:

Lähed Windows Store poodi ja klikid/toksad seal "Update Windows" plaadile


2) Klikid/toksad nupule "Download". Siin pakutakse automaatselt Windows 8.1 Pro versiooni koos Media Center'iga, sest kasutaja jooksutab antud momendil just seda Windows 8 Pro versiooni koos Media Center'iga. (Sinul võib olla siin kas sama või siis näiteks lihtsalt Windows 8.1 või Windows 8.1 Pro aga ilma Media Center'ita või siis Windows RT):

Klikid/toksad nupule "Download"


3) Alustatakse installeerija allalaadimist, see võtab rohkem või vähem aega ja Sa võid sel ajal muude asjadega tegeleda, näiteks Internetis surfata:

Alustatakse installeerija allalaadimist


4) Allalaadimine lõppes ja nüüd ilmub selline teade, kus kliki nupule Continue.

Sa võid selle 'upgrade' installeerimise (või eelneva allalaadimise) igal ajal ka katkestada või kui see jäi mingitel põhjustel katki (elekter kadus ära jne), siis käivitad selle Store poe kaudu uuesti ja seda jätkatakse sealtsamast kohast kus see pooleli jäi. Soovitan sel ajal tõsist tööd mitte teha ja salvestada kõik oma pooleliolevad tööd, sest iga hekt võidakse Sind kompuutri ümberlaadimisest teavitada:

Allalaadimine lõppes ja nüüd ilmub selline teade, kus kliki nupule Continue


Sa näed oma ekraani paremal ülanurgas ka sellist teadet:

Sa näed oma ekraani paremal ülanurgas ka sellist teadet


5) Sa võid ka vahepeal minna uuesti sinna Store poodi ja uurida, et kuidas asi edeneb...:

Sa võid ka vahepeal minna uuesti sinna Store poodi ja uurida, et kuidas asi edeneb...


jätkatakse...


Valmistatakse restarti ette:

Valmistatakse restarti ette


6) Kliki/toksa nupule Restart Now (Taaskäivita kohe) ja Sa väljud oma Windows 8'st.

Märkus: Juhul kui Sa tegid midagi tähtsat, siis salvesta nüüd oma kõik tööd: Kliki nupule Close ja lõpeta oma pooleliolevad tööd, seejärel tehakse 15 minuti mõõdudes restart juba automaatselt:

Kliki/toksa nupule Restart Now ja Sa väljud oma Windows 8'st


7) Ja algabki Windows 8.1 (Win 8.1 finaalversiooni) 'upgrade' installeerimise protsess ja Sa näed Windows 8.1 buutimise logot:

Ja algabki Windows 8.1 (Win 8.1 finaalversiooni) 'upgrade' installeerimise protsess


8) Siin läheb natuke aega enne kui jõutakse 100%-ni:

Siin läheb natuke aega enne kui jõutakse 100%-ni


9) Tehakse järgmine restart.

10) Tuvastatakse kogu Sinu kompuutri riistvara ja installeeritakse vajalikud draiverid (+ valmistatakse viirustele ja troojalastele pesapaika ette...) - võtab jälle aega:

Tuvastatakse kogu Sinu kompuutri riistvara ja installeeritakse vajalikud draiverid


Valmistab ette...


11) Ilmub "Applying PC settings ...%" ekraan, kus peab jällegi ootama.

12) Tehakse uus restart.

13) Jätkatakse installeerimist:

Jätkatakse installeerimist


14) Näed jälle seda "Getting ready" ekraani:

Näed jälle seda "Getting ready" ekraani


15) Seejärel ilmub meie kõigi poolt väga armastatud ja ülimalt arusaadava sisu ning tekstiga litsentsi aksepteerimise ekraan, kus kliki nupule I accept:

litsents


16) Settings: Siin võid klõpsata ükskõik kummale kas "Use express settings" või siis "Customize" nupule. "Use express settings" nupu valimisel hoiad tublisti aega kokku, aga "Customize" nupu kaudu võid mõned asjad ka välja jätta. Kui Sa klikid siin "Use express settings" nupule, siis lubatakse 'Automatic Updating', 'SmartScreen Filter' funktsioonide sisselülitamine ja diagnostilise info saatmist Microsoftile, et täiustada Windowsi. Lubatakse ka 'Location Services', 'Windows Error Reporting', 'IE Compatibility View' jne vahendite sisselülitamine.

Neid 'Express' seadeid võid Sa igal ajal ka hiljem muuta (tühistada). Mina valisin siis "Use express settings" nupu, sest olen laisk nagu uimane kilpkonn:

Settings: Siin võid klõpsata ükskõik kummale kas "Use express settings" või siis "Customize" nupuleMärkus: Need, kes aga valivad siin eelmises ekraanis Customize nupu, neile ilmuvad ekraanid, kus neil tuleb teha järgmist (siinsed pildid olid võetud Win 8.1 RTM puhta installi ajal - vahet pole):

- Esiteks küsitakse, et kas Sa tahad või ei taha oma failide ja võrguressursside ühist kasutamist ning võrgu tuvastamist - siin vali aga mida soovid - nupp Yes või No.
- Seejärel küsitakse, et kas tahad panna Windows Update vahendi töö automaatrežiimile, laadida automaatselt alla riistvara draiverid ja värskendada automaatselt Metro/Windows Store appisid - pane siin lülitid asendisse On (Sa võid hiljem oma valikuid muuta). Peale selle küsitakse siin ka seda et kas tahad lülitada sisse Windows SmartScreen ja IE brauseri turvavahendid - pane siin lülitid asendisse On ja kliki Next.
- Siis küsitakse igasuguste tulevikus tekkida võivate probleemide kohta - pane siin lülitid asendisse On. Sa võid ka erinevat tüüpi infot Microsoftile saata ja kui Sa ei taha seda, siis vali siin No ning kui valmis, siis kliki Next.
- Nüüd küsitakse seda et kas Sa tahad mitmesugust infot Microsoftile ja teenistustele saata ning kas Metro appid võivad kasutada Sinu nime, konto pilti ja kas neile lubatakse ligipääs Sinu lokaalsele asukohale. Siin vali mida aga tahad ja kliki Next (Sa võid hiljem oma valikuid muuta).
- Lõpuks kui Sul tuvastatakse Internetiühenduse olemasolu, siis PEAD logima sisse oma Microsofti kasutajakontoga (Microsoft account). Sisesta oma Microsofti konto andmed (Email aadress & parool) ja kliki Next - pilt.

Märkus: Kui Sa ei oma seda Microsofti kontot või kui Sa unustasid vajalikud andmed, siis saad siin uue konto luua või siis oma vana konto taastada (sisestad alternatiivse email aadressi ja telefoninumbri, et seda taastada). Teed oma toimingud ära ja klikid Next.

- Kui Sa olid oma Microsofti kontot juba varem kasutanud, siis pead sisestama ka Sulle antava turvakoodi. Sa pead valima rippmenüüst selle et kuidas Sulle see turvakood tuleb, kas telefonile helistamisega või emaili teel või tekstisõnumina. Kui valmis, siis kliki Next - pilt.
- Sisesta turvakood ja kliki Next - pilt.
- Seejärel küsitakse, et kas Sa soovid SkyDrive pilveteenust kasutada, siin on mõtekas klikkid kohe Next ja jätta SkyDrive sisse lülitatuks (Sa võid ta soovi korral hiljem ka välja lülitada). Kui Sa aga ei taha teda kasutada, siis kliki siin kohe "Turn off these SkyDrive settings" lingile - pilt.
- Nüüd jätkatakse kompuutri ettevalmistamist ja appide allalaadimist ning Sa jõuad lõpuks Windows 8.1 Start ekraani (Sa ei pea ise enam midagi tegema).
- Aktiveeri oma Windows 8.1 RTM - juhis.

Märkus: Kui Sa tahad tulevikus luua ka tavalise standardse lokaalse kasutajakonto (Local account), siis võid seda igal ajal ka hiljem teha - uut tüüpi "PC settings" ekraani kaudu.


Erand:

Juhul kui Windows 8.1 setup ei tuvasta Internetiühendust, siis ei küsita Sult Microsofti kasutajakontot. Sel juhul pead looma tavalise standardse lokaalse konto (Local account) ja Sa ei pea sisestama mingit turvakoodi ega määrama ka seda et kas Sa tahad SkyDrive teenust kasutada või ei taha seda. Sul tuleb seal tuttavas lokaalse konto loomise ekraanis sisestada oma kasutajanimi ("User name" lahtrisse). Sa võid siin soovi korral sisselogimiseks ka parooli luua. Sisesta oma parool mõlematesse "Password" kui ka "Reenter password" lahtritesse. Sel juhul pead ka kõige alumisse "Password hint" tekstilahtrisse sisestama mingi vihje (juhuks kui unustad tulevikus oma parooli). Kui valmis, siis kliki nupule Finish - pilt. Seejärel hakatakse lõpetama ja Sa jõuad pärast mitmeid ekraane, kus Sa ei pea midagi tegema, otse Metro-stiilis / Windows 8.1 stiilis disainiga Start ekraanile.Kui Sa aga valisid selles "Settings" ekraanis "Use express settings" nupu (nagu ka mina - pilt), siis Internetiühenduse tuvastamisel hakatakse üles seadma Sinu Microsofti kasutajakontot (Microsoft account):

Microsofti kasutajakonto


17) Sisesta oma Microsofti konto parool ja kliki Next.

18) Kui Sa olid oma Microsofti kontot juba varem kasutanud, siis pead sisestama ka Sulle antava turvakoodi. Sa pead rippmenüüst valima selle et kuidas Sulle see turvakood tuleb, kas telefonile helistamisega või emaili teel või tekstisõnumina - kui valmis, siis kliki Next:

Kui Sa olid oma Microsofti kontot juba varem kasutanud, siis pead sisestama ka Sulle antava turvakoodi


19) Sisesta turvakood ja kliki Next:

Sisesta turvakood ja kliki Next


20) Seejärel küsitakse, et kas Sa soovid SkyDrive pilveteenust kasutada, siin on mõtekas klikkid kohe Next ja jätta SkyDrive sisse lülitatuks (Sa võid ta soovi korral hiljem ka välja lülitada). Kui Sa aga ei taha teda kasutada, siis kliki siin kohe "Turn off these SkyDrive settings" lingile:

Seejärel küsitakse, et kas Sa soovid SkyDrive pilveteenust kasutada


21) Ilmub "Finalizing" ekraan ja kohe seejärel see tuttav "Hi" ekraan:

Ilmub "Finalizing" ekraan ja kohe seejärel see tuttav "Hi" ekraan


22) Seejärel näed Sa alltoodud ekraani:

Järgmine ekraan


Siis tuleb terve rida animeerivaid värvilisi ekraane, mis teatavad Sulle Metro/Windows Store appide installeerimisest:

Seejärel tuleb terve rida animeerivaid värvilisi ekraane, mis teatavad Sulle Metro/Windows Store appide installeerimisest

appide installeerimine


Ilmub järgmine ports värvilisi ekraane, mis teatavad, et Sinu appisid valmistatakse ette (pangekukkumisteks vist?):

Ilmub järgmine ports värvilisi ekraane, mis teatavad, et Sinu appisid valmistatakse ette


Seejärel tulevad sellised ekraanid:

Seejärel tulevad sellised ekraanid


23) Ja lõpuks jõuadki uude Metro-stiilis (Windows 8.1 UI) kasutajaliidese Start ekraani. Kõik Sinu endised appid on seal alles, juurde on lisatud vaid täiesti uued süsteemi sisseehitatud Help+Tips, Reading List, Food & Drink (Bing), Health & Fitness (Bing) ja muud uued Metro/Windows Store appid, mida Sa ei olnud juba varem alla laadinud või siis teistelt Windows 8.1 seadmetelt sünkroniseerinud:

Ja lõpuks jõuadki uude Metro-stiilis (Windows 8.1 UI) kasutajaliidese Start ekraani


Kui selle 'upgrade' installi ajal on Internetiühendus olemas, siis aktiveeritakse Sinu uus Windows 8.1 automaatselt. Vastasel juhul aktiveeritakse ta esimesel õnnestunud Internetiühendusel või probleemide korral pead ta ise käsitsi kahe nädala jooksul aktiveerima:

Kui selle 'upgrade' installi ajal on Internetiühendus olemas, siis aktiveeritakse Sinu uus Windows 8.1 automaatselt


Märkus: Kui Sa olid selle 'upgrade' installimisel SkyDrive pilveteenuse kasutamisega nõus ja kui Sul oli oma vanasse Windows 8 süsteemi installeeritud ka SkyDrive töölaua rakendus, siis enam Sa seda kasutada ei saa. Ta on nüüd asendatud SkyDrive sügava integratsiooni, SkyDrive kausta- ja uute funktsioonidega - info.

Sa ei näe oma töölaua kasutajaliidese teadeteväljal enam seda SkyDrive pilvekujulist ikooni... (peale selle on siit kadunud ka kasutaja enda põhi-antiviiruse ikoon, aga see on teine teema ja sellest tuleb siin lõpus juttu):

Sa ei näe töölaua kasutajaliidese teadeteväljal enam seda SkyDrive pilvekujulist ikooni


...selle asemel saad Sa tegutseda oma uues SkyDrive kaustas ja ka mujal, mis on SkyDrive pilveteenusega seotud:

...selle asemel saad Sa tegutseda oma uues SkyDrive kaustasKui Sa lähed nüüd uuesti sinna Store poodi, siis ei pakuta Sulle enam seda Windows 8.1 värskendust:

Kui Sa lähed nüüd uuesti sinna Store poodi, siis ei pakuta Sulle enam seda Windows 8.1 värskendustMida peaks pärast 'upgrade' installi lõpetamist üle kontrollima ja tegema:

Kokkuvõttes toimub kogu see ülemineku/uuendamise (upgrade) protsess suhteliselt kiiresti ja valutult, kõik Sinu seaded, töölaua rakendused ja Metro/Windows Store appid on alles ning süsteem toimib nii nagu varem ja isegi märksa paremini (+ uued vahendid ja funktsioonid).

Kuid mõningaid asju siiski ka muudeti või eemaldati ja need on:

1) Kui Sa kasutasid vanema versiooniga Avast antiviirust ja ei läinud üle uuemale Avast 2014 (sellest oli eelpool ka juttu), siis see elimineeriti ning selle asemele pandi nüüd Microsofti enda Windows Defender. Kui Sa ei taha seda kasutada, siis pead Avast 2014 alla laadima ja ta installima.

2) Ka tuleb Sul võib olla vajalik keelepakett uuesti alla laadida ja installeerida, see sõltub sellest et mil teel Sa oma varasema Windows 8 hankisid, üks kiire näide:

* Kasutajal oli varem paigaldatud keeleks English (United States), aga pärast üleminekut Win 8.1 versioonile avastas ta, et tagasi oli pandud varasem English (United Kingdom) süsteemi keel. Minnes keelepaneeli, leidis ta, et nii see ongi ja et seal pakutakse English (United States) keelepaketti allalaadimiseks - ta klikkis seal Options nupule - pilt.
* Järgmises aknas klikkis ta jänkide keelepaketi allalaadimise ja installeerimise lingile - pilt.
* Ja laadis alla ning installeeris antud keelepaketi - pilt.
* Kui install sai valmis, siis klikkis ta eelmises "Language options" aknas nupule Save - pilt.
* Ja tulemus... - pilt.


Nendest keelepakketidest, nende allalaadimisest, keele vahetamisest jms on juttu seal.


3) Näiteks kui Sa kasutasid control userpasswords2 käsku, et Windows 8 kompuutrisse automaatselt sisse logida ilma et Sa peaksid iga kord oma MS konto parooli sisestama, siis on ka see nüüd tühistatud - kehtesta ta uuesti - juhis.

4) Kui Sa teed 'upgrade' installi Windows 8.1 opsüsteemini, siis osa vanu faile, mida kasutati Windowsi eelmise versiooni poolt, jäetakse Windows.old nimelisse kausta. See kaust asub seal partitsioonis, kuhu Windows on installitud (tavaliselt C: juurkaustas) - pilt. Antud kaust on küllaltki suure mahuga ja ta eemaldatakse mõne aja mõõdudes automaatselt. Aga kui Sa ei usu Microsofti poisse ja kui Sul on tõesti vähe kettaruumi, siis võid ta ka ise ära kustutada kasutades selleks Disk Cleanup utiliiti. (Enne kui Sa kasutad seda Disk Cleanup vahendit, veendu, et kõik Sinu seaded ja failid oleksid seal kus nad olema peavad, sest Windows.old kausta kustutamist ei saa tühistada ning tagasi pöörata.)

Ava Control Panel, sisesta seal paremal üleval otsingulahtrisse sõna Admin ja kliki otsingtulemustes Administrative Tools lingile - pilt. Seejärel tee järgmises aknas 2x klikk Disk Cleanup vahendil ja tegutse edasi - pikem juhis selle Windows.old kausta kustutamisest on seal.


Märkus: Võib olla tuleb Sul veel üht-teist teha ja eks see sõltub juba Sinu süsteemist. Näiteks kui Sa tahad kasutada oma töölaua ikoonide ja kiirkorralduste kiiret ning mugavat taastamist (näiteks pärast resolutsiooni muutmist), siis võid Windows 8.1 puhul kasutada näiteks üsna head DesktopOK lahendust.*** Windows 8.1 ISO faili allalaadimisest, buutiva USB meedia või DVD loomine ja Win 8.1 taastamise või ümberinstalleerimise meetodid:

Kui Sa olid juba oma Windows 8 (8.0) versioonilt läinud üle kõrgemale Windows 8.1 versioonile [st teinud Windows 8.1 finaalversiooni (GA) "upgrade" installi Windows Store kaudu], siis ei pakuta enam seda Win 8.1 ISO faili, et teha tulevikus mingi probleemi korral või muul põhjusel tema ümber- või puhast installeerimist (USB meedialt või DVD-plaadilt). Selle Windows 8.1 ISO faili saad alla laadida ainult siis kui Sa omad Windows 8.1 tootevõtit mitte aga oma Windows 8 (8.0) võtit. Kui Sul seda Win 8.1 legaalset võtit ei ole, siis et tulevikus teha Windows 8.1 ümber- või puhast installeerimist, pead kõigepealt installeerima oma eelmise Windows 8, siis minema Store poodi ja laadima Win 8.1 värskenduse uuesti alla.


Kuid Microsofti saidist saab selle ISO aga kätte järgmise "trikiga": Mine sinna Microsofti saiti ja kliki seal algul Install Windows 8.1 ning seejärel Install Windows 8 nupule, et laadida need mõlemad Windows 8.1 setup'i allalaadijad oma töölauale. Seejärel käivita algul see Windows8-Setup.exe ( Windows8-Setup.exe ) ja sisesta sinna oma Windows 8 (8.0) jaemüügi (retail) legaalne tootevõti (pilt) ning kliki Next. Kliki järgmises aknas lihtsalt Next. Kui alustatakse Win 8 setup'i allalaadimist ja kui Sa jõuad 1%-ni, siis tühista kohe see allalaadimine ning sulge aken paremas ülanurgas asuva ristiga (x) nupu kaudu (pilt). (Kui Sa sulged ta varem, siis laed alla selle mittevajaliku Win 8 installeri.)

Nüüd aga käivita see teine WindowsSetupBox.exe (WindowsSetupBox.exe) allalaadija ja sellega saadki oma Windows 8.1 ISO image kätte - ilma mingi tootevõtmeta.
VAHEMÄRKUS (OLULINE)! Sel teel saad Sa Windows 8.1 ISO image laadida alla ainult siis kui Sa omad Windows 8 jaemüügi (retail) tootevõtit, näiteks seda võtit, mille Sa said Microsofti saidist ostmise teel ja mis saadeti Sulle emailiga. Windows 8 (8.0) OEM kompuutrite ja ka TechNet, MSDN ning DreamSpark veebsaitide poolt pakutud versioonide võtmed EI TÖÖTA. Pealegi võib Microsoft tulevikus antud "triki" elimineerida ja kusagilt sai loeted ka seda et tollest Microsofti saidist saab alla laadida ainult kuni 5 korda ja seejärel ülejäänud katsed blokeeritakse. Nii või naa, juhul kui Sa saad Windows8-Setup.exe käivitamisel või tema aknasse oma tootevõtme sisestamisel näiteks "We can't connect right now" jne veateate, siis ära rohkem ürita - pilt.
Sel teel saadud Windows 8.1 ISO failiga Sa ei saa teha Windows 8.1 puhast (clean) installi, sest Sa EI SAA teda oma Windows 8 võtmega aktiveerida. Aga Sa võid selle allalaetud Windows 8.1 ISO failist loodud DVD plaadi või USB meedia abil teha Windows 8.1 ümberinstalleerimise ja tehase originaalseisundi taastamise (tehase algsätete taastamise) - 'Reset Your PC' vahendi abil - mis on praktiliselt sama mis ka puhas install. Siinse veebilehe lõpus tuleb ka sellest veel juttu - seal.

Need, kes ei saa ülaltoodud "trikiga" seda Windows 8.1 ISO faili kätte, võivad minna sinna saiti ja laadida sealt alla Windows 8.1 Pro finaalversiooni ametlikud puhtad ning muutmata 32-bit ja/või 64-bit ISO failid. Keri seal allapoole ja kliki kas 32 Bit Download või siis 64 Bit Download nupule, olenevalt sellest et kumba Windowsi Sa jooksutad - Download . Need on siis Windows 8.1 Pro versiooni Microsofti ametlikud redakteerimata/puutumata ISO failid (minu poolt ka üle kontrollitud). Neid ISO faile võib kasutada ainult Windows 8.1 Pro versiooni PUHTAKS (FRESH/CLEAN) installeerimiseks samasse masinasse ja telefoni teel aktiveerimiseks (oma legaalse Win 8 tootevõtmega) või siis Windows 8.1 Pro ümberinstalleerimiseks ja tehase originaalseisundi taastamiseks. Ükskõik kust Sa need ISO image failid ka alla laed, pead pärast allalaadimist kontrollima nende hash'i (räsi). Nende Windows 8.1 Pro ametlike ISO failide SHA-1 'hash' koodid on võetud MSDN allalaadimise saidist (http://msdn.microsoft.com/subscriptions/downloads/):

1) Windows 8.1 Pro VL (x86) - DVD (English):

File Name: en_windows_8_1_pro_vl_x86_dvd_2972633.iso
Languages: English
SHA1: 9F1FCEC3B267EDB6F3BD02566BC889BB4A372BFD2) Windows 8.1 Pro VL (x64) - DVD (English):

File Name: en_windows_8_1_pro_vl_x64_dvd_2971948.iso
Languages: English
SHA1: CFCDF895679A5116F7F1C6406C20F99A1F850E49Sa võid hash'ide kontrollimiseks kasutada näiteks väga kiiret ja head MD5_and_SHA_Checksum_Utility.exe utiliiti. Sa võid ta sealt veebilehest alla laadida või siis lae see MD5_and_SHA_Checksum_Utility.zip fail siitsamast alla, mis sisaldab nii programmi ennast kui ka selle juhist ja vastavaid pilte (pluss Win 8.1 Pro ISO hash'id)....jätkame nüüd nendega, kes said selle Windows 8.1 setup'i allalaadimisega hakkama ja nüüd on neil kolm valikut (see on ka neile vajalik, kes omavad seda Win 8.1 legaalset võtit ja laadisid otse selle Win 8.1 setup'i alla):

- Kas alustada kohe Win 8.1 'upgrade' installeerimist;
- Luua buutiv DVD või USB installeerimise meedia (aktiveerid raadionupu "Install by creating media");
- Või teha seda kõike hiljem. Sel juhul aktiveerid viimase kolmanda raadionupu ja Sa võid hiljem Sinu töölauale pandud "Install Windows" kiirkorralduse ("Install Windows" kiirkorraldus) kaudu antud akna uuesti avada:


Kui Sa valid siin teise Install by creating media raadionupu ja klikid Next, siis saad järgmises aknas luua kas buutiva USB meedia või siis Win 8.1 ISO faili:

Install by creating media


Vali kas buutiva USB meedia või siis Win 8.1 ISO faili loomise võimalus ja jätka...:

Vali kas buutiva USB meedia või siis Win 8.1 ISO faili loomise võimalus ja jätka...


Kui Sa loosid siin kohe buutiva USB mälupulga või siis Win 8.1 ISO image, mille võid samuti panna kas USB meediale või DVD-plaadile, siis võid teha isegi Win 8.1 puhta installeerimise sisestades installi alguses nn 'generic product key' võtme (Sinu Win 8 Pro "jaemüügi" võti ei sobi selleks), aga abi sellest ei ole. Seda Windows 8.1 versiooni ei aktiveerita automaatselt ja Sa ei saa seda teha ka pärast installi lõpetamist. Sa ei saa teda aktiveerida "System" akna Change product key lingi abil, sest see puudub sealt - pilt. Sa ei saa teda aktiveerida ka admin õigustega Command Prompt aknasse sisestatavate slmgr /ipk xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx (xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx - Sinu Win 8 Pro tootevõti) ja slmgr /rearm käskude + restardi abil - pilt. Ei aita ka vastava ei.cfg faili loomine ja tema "sources" kausta lisamine...

Sa saad seda Win 8.1 ISO abil loodud USB meediat või DVD-plaati kasutada aga oma Windows 8.1 süsteemi parandamiseks või resettimiseks (st kasutada neid 'Refresh Your PC' või 'Reset Your PC' funktsioone) - buudid setupisse ja klikid "Install now" ekraanis "Repair your computer" lingile - pilt.
Kui Sa käivitad antud 'Refresh Your PC' või 'Reset Your PC' vahendid Windows 8.1 enda seest, st tema PC settings appi kaudu, siis saab Win 8.1 ISO abil loodud USB meediat või DVD-plaati kasutada ka näiteks "Insert Media: Some files are missing…" veateate probleemi lahendamiseks.Windows 8.1 taastamise või ümberinstalli meetodid neile, kes läksid oma Windows 8 süsteemilt üle Windows 8.1 versioonile (Windows Store kaudu):

1) Käivitad Win 8.1 seest PC settings ekraani kaudu kas 'Refresh Your PC' või siis 'Reset Your PC' vahendi.
2) Lood Windows 8.1 abil buutiva USB taastusmeedia ("recovery media") ja käivitad siis sellelt need 'Refresh Your PC' ja 'Reset Your PC' vahendid.
3) Kui Sa omad Windows 8 (8.0) "jaemüügi" võtit, siis lae Windows 8.1 installer Microsofti saidist alla ja loo kas kohe buutiv USB meedia või siis hilisemaks kasutamiseks ISO image nii nagu sellest siinsamas eelpool ka juttu oli. Sa saad seda Win 8.1 ISO abil loodud USB meediat või DVD-plaati kasutada oma Windows 8.1 süsteemi parandamiseks või resettimiseks (st kasutada neid 'Refresh Your PC' või 'Reset Your PC' funktsioone) - buudid setupisse ja klikid "Install now" ekraanis "Repair your computer" lingile - pilt.
Kui Sa käivitad antud 'Refresh Your PC' või 'Reset Your PC' vahendid Windows 8.1 enda seest, st tema PC settings appi kaudu, siis saab Win 8.1 ISO abil loodud USB meediat või DVD-plaati kasutada ka näiteks "Insert Media: Some files are missing…" veateate probleemi lahendamiseks.
4) Sa võid Win 8.1 puhtaks installeerimiseks kasutada seda Windows 8.1 RTM versiooni ISO faili (hoia antud ISO fail igaks juhuks alles + loo tast buutiv DVD või USB meedia). Pärast installi aktiveerid ta telefoni teel. Sa võid teda kasutada ka 'Refresh Your PC' või siis 'Reset Your PC' vahendite jaoks. (Võid kasutada ka Windows 8.1 Pro versiooni Microsofti ametlikke redakteerimata/puutumata ISO faile, sellest oli eelpool ka juba juttu - seal.)
5) Installeerid oma vana Windows 8 (8.0) tagasi ja lähed üle Windows 8.1 versioonile 'upgrde' installeerimisega Windows Store kaudu.

Kui Sa ostsid uue OEM kompuutri koos eelinstalleeritud Windows 8.1 opsüsteemiga, siis saad samuti kasutada neid ülalnimetatud 1, 2 ja 4 meetodit.

Kui Sa ostsid jaemüügist või elektrooniliselt Windows 8.1 tootevõtme, siis võid kasutada neid eelpool nimetatud 1, 2, 3 ja 4 (kasutad oma Win 8.1 DVD plaati) meetodit.


Lisa: Windows 8.1 puhas installeerimine (Windows 8.1 RTM versiooni näitel) - seal. Loo igaks juhuks kohe ka Windows 8.1 USB taastusmeedia ('Recovery Media') - juhis.
Uuendatud dets. 2014: Nüüd alustab uus KB3008273 värskendus juba ise automaatset Windows 8.1 finaalversiooni (GA) "upgrade" installeerimist...:

Juhul kui Sul on oma Windows 8 süsteem pandud Windowsi värskenduste allalaadimise ja installeerimise automaatsele režiimile (mis on ka vaikimisi seadistus), siis on see uus KB3008273 värskendus (markeeritud kui tähtis värskendus) Sinu süsteemi juba installeeritud ning sellega alustatakse Windows 8 automaatset üleviimist/uuendamist Windows 8.1 versioonini (ilma Sinu teadmata ja loata). Kuid Microsoft on sellest värskendusest andnud oma saidis ka vastava selge informatsiooni.

Seega Sa ei pea ise enam sinna Windows Store saiti minema, et alustada seda Windows 8.1 tülikat upgrade installeerimist - kõik tehakse automaatselt ja vaikimisi.


Märkus: See uus KB3008273 värskendus täidab oma ettenähtud töö ainult järgmistel tingimustel:

* Kui Sinu Windows RT või Windows 8 kompuutrisse on eelnevalt installitud ka 2871389 värskendus.
* Kui Sa ei ole Windowsi registris ise teinud ühtegi muudatust.
* Sa pead pärast antud värskenduse täitmist tegema kompuutri restardi.
Etteotsa
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

< Tagasi Windows 8.1 (Windows Blue) veebilehele

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2013