Windows 8.1 aktiveerimine

logo Windows 8.1 ISO allalaadimine, tootevõtmed ja aktiveerimine (Windows 8.1 RTM versiooni näitel - MITTEAMETLIK)

 

Ainult neile, kes omavad Windows 8 (8.0) legaalset tootevõtit (Product Key)

 


Kirjutatud: 01.09.13

Windows 8.1 RTM ("Release To Manufacturing") on OEM partneritele kättesaadav alates 21. augustist 2013.
Alates 09.09.13 saavad selle Windows 8.1 Core RTM ja Windows 8.1 Pro RTM (nii 32-bit kui ka 64-bit versiooni) laadida alla ka MSDN ning TechNet tellijad, Volume License kliendid, BizSpark ja DreamSpark Premium liikmed.

Windows 8.1 ("General Availability" - GA) ilmub välja 18. oktoobril 2013 ja siis on see Windows 8.1 juba KÕIKIDELE tasuta kättesaadav - neile, kes omavad legaalset Windows 8 operatsioonisüsteemi. Seega alates antud kuupäevast võivad kõik kasutajad ta Windows Store poest alla laadida ja installeerida. (Tegelikult, olenevalt kasutaja ajatsoonist, võib ta alla laadida ka juba 17.10.13 kuupäeval.)


Mida see RTM siis tähendab?

RTM ja "GA Rollup A" värskendus: RTM tähendab Windowsi tootmisse saatmist ("Released to Manufacturing"), aga antud juhul oleks õigem õelda "tootjatele saatmist" ("Released to Manufacturers") - Microsofti OEM partneritele saatmist. See väljalase on ette nähtud testimiseks. Kui varem olid kõik Windowsi RTM väljalasked juba täiesti valmis operatsioonisüsteemid, siis nüüd Windows 8.1 RTM puhul see nii ei ole. Antud juhul ei ole selle uue opsüsteemi kood veel lõpetatud vaid seda vahepealset aega, mil ta saab massidele kättesaadavaks (18.10.13), kasutatakse vigade leidmiseks ja nende jaoks värskenduste ettevalmistamist. See värskenduste pakett, mida nimetatakse "GA Rollup A" lõpetabki siis Windows 8.1 koodi, st alles seejärel saab ta lõplikult valmis. Selle "GA Rollup A" värskenduse saab kätte Windows Update kaudu ja kas kohe 18.10.13 kuupäeval või siis natuke hiljem. Kasutaja enda jaoks ei muutu siin midagi ja see värskendus on ette nähtud erinevate vigade parandamiseks ning komponentide täiustamiseks.
See 'GA Rollup A' värskendus kaalub 200MB (x64 versioonide jaoks) ja 100MB (x86 ja ARM versioonide jaoks). Uuendatavate komponentide seas— "GA Rollup A" pakendis on kokku 658 värskendust—on näiteks Common Foundation (NT kernel ja riistvara), Secure Startup, Smart Cards, Internet Explorer, Printing, Shell, Tech Services Framework (Accessibility), Graphics Core, DWM, App Compat, DirectX, .NET, PowerShell, JScript 9, Windows Recovery Environment (WinRE), Tablet PC Input Panel (TIP), Windows Location Service, Hyper-V, Bluetooth, VPN, Tethering, Windows Image Photo Codecs, Search, AppX, Windows Reader, Windows Media Viewer/Lock Screen Camera, Remote Assistance, Windows Webcam Experience, Windows Defender, WinPE (Windows Preinstall Environment) ja Windows Store.


NB! Heaks uudiseks on aga see et kõiki värskendusi (k. a. see 'GA Rollup A' pakett), mis lastakse välja alates 17. oktoobrist 2013, saab kasutada ka antud RTM väljalaske jaoks. Seega Sa EI PEA seda RTM versiooni uninstallima siis kui 18. oktoobril 2013 ilmub välja kõikidele kättesaadav Windows 8.1 GA ("General Availability") versioon. Sa pead oma Windows 8.1 RTM versioonile peale installeerima ainult need järgmised kolm värskendustepaketti: General Availability Update Rollup, 'performance and reliability improvements' ja 'a fix for Runtimebroker.exe'. Need saad Sa kätte Windows Update kaudu ja alates 17.10.13 kuupäevast. Juhul kui Sul on Windows Update vahendi sätted pandud "Install updates automatically (recommended)" peale, siis installitakse antud värskendused automaatselt. Kui Sa kasutad aga käsitsi värskenduste allalaadimist ja installi, siis lae need kolm värskendustepaketti kohemaid alla. Sa pea sel juhul oma Windows 8.1 RTM versiooni enam ümber installeerima.


Mida Sa saad selle Windows 8.1 RTM väljalaskega teha?

See on Windows 8.1 täiskoopia, mis tähendab seda et Sa võid ta installeerida uuele riistvarale või Sa võid oma olemasoleva Windows 7 või siis Windows 8 viia üle Windows 8.1 operatsioonisüsteemile ("upgrade"). Kui Sa lähed Windows 8 süsteemist üle Windows 8.1 süsteemile, st teed nn "upgrade" installeerimise, siis Sa säilitad kõik oma appid (ka töölaua programmid) ja failid. Kui Sa buudid aga USB mälupulgast või DVD plaadilt, et alustada sealt installeerimist, siis pead tegema tema puhta installeerimise ja kui Sa installid ta oma olemasoleva Windowsi asemele, siis Sinu vana Windows siirdatakse uude Windows.old kausta.

Seega Sa võid Windows 8.1 RTM väljalaske puhul kasutada järgmisi installeerimise meetodeid:

* Teha tema "upgrade" installeerimise;

* Teha tema PUHTA installeerimise (soovitatav) kas:

- Uuele kõvakettale või uude kompuutrisse.
- Olemasoleva kõvaketta eraldi partitsiooni (DVD-plaadi või USB pulga abil).
- Virtuaalmasinasse (näiteks VirtualBox'i või Hyper-V masinasse) ja antud juhul ma kasutangi siin virtuaalmasinasse installeerimise meetodit (VirtualBox'i tarkvaraga).
- Kompuutrisse loodud nn virtuaalsele kõvakettale (VHD - Virtual Hard Disk).

-*** Windows 8.1 ISO failist ja buutiva USB mälupulga või DVD loomine: Kui Sa olid juba oma Windows 8 (8.0) versioonilt läinud üle kõrgemale Windows 8.1 versioonile [st teinud Windows 8.1 finaalversiooni (GA) "upgrade" installi Windows Store kaudu], siis ei pakuta enam seda Win 8.1 ISO faili, et teha tulevikus mingi probleemi korral või muul põhjusel Win 8.1 puhast või siis parandusinstalli (USB meedialt või DVD-plaadilt). Selle üsna vajaliku Windows 8.1 ISO faili saad alla laadida ainult siis kui Sa omad Windows 8.1 tootevõtit mitte aga oma Windows 8 (8.0) võtit. Kuid Microsofti saidist saab selle ISO image kätte ka järgmise "trikiga", loe sellest soovi korral edasi sealt.

Kõikide nende eelpool toodud puhta installeerimise meetodite puhul toimub Windows 8.1 installeerimine enam-vähem ühtemoodi - ühesõnaga vahet pole. Puhas installeerimine sobib neile inimestele, kes tahavad testida või proovida Windows 8.1 RTM versiooni, aga ka neile, kes ei taha oma Windows 8 süsteemilt minna üle Windows 8.1 süsteemile selle "upgrade" (ülemineku/värskendamise) meetodi abil, mis võtab peale kõige muu ka rohkem aega.

Loe ülevaadet Windows 8.1 puhtast installeerimisest sealt.


Märkus: Kui Sa tahad teda installeerida VirtualBox'i, siis veendu, et enne tema installimise alustamist Ei OLEKS Settings -> Display all lülitatud sisse 'Enable 3D Acceleration' parameeter - seal ruudukeses ei tohi linnukest olla.
Windows 8.1 väljalaske installeerimine käib põhimõtteliselt samamoodi nagu seda tehti ka Windows 8 puhul. Ainsaks suuremaks erinevuseks on see et Windows 8.1 installeerimisel ei saa Sa luua ja kasutada lokaalset kasutajakontot (Local account). Sa saad lokaalse konto luua ainult sel juhul kui Windows 8.1 installeerimise ajal puudub Internetiühendus või kui Microsofti kasutajakonto (Microsoft account) valideerimisel läks midagi valesti - ainult sel juhul pakutakse Sulle lokaalse kasutajakonto loomise võimalust (pilt).
Aga kui Sa soovid, siis võid selle lokaalse konto ka hiljem luua: Teed seda PC settings ekraani kaudu või siis katkestad Windows 8.1 installeerimise ajaks oma võrguühenduse (näiteks lülitad modemi või ruuteri välja). Mõtekam on siiski luua see Microsofti kasutajakonto kas kohe Win 8.1 installimise ajal või siis hiljem 'PC settings' ekraani kaudu - mida need Microsofti konto ja lokaalne kasutajakonto tähendavad, sellest info seal.


Kas tema tootevõti (Product Key) on vajalik?

Jah, on küll vajalik. MSDN tellijad saavad viis tootevõtit (Core ja Pro versioonide jaoks). TechNet tellijad saavad iga versiooni jaoks kolm tootevõtit. Igat sellist võtit võib kasutada mitmeks onlain aktiveerimiseks.


Märkus: Aga need, kes ei ole MSDN ja TechNet tellijad, Volume License kliendid, BizSpark ning DreamSpark Premium liikmed ja tahavad ka seda Windows 8.1 opsüsteemi installeerida või proovida? Need võivad laadida alla tema mitteametliku Win 8.1 RTM versiooni ISO faili või siis Windows 8.1 finaalversiooni ametliku puhta ja muutmata 32-bit või 64-bit ISO faili (nendest siin edaspidi). Need siin allpool pakutavad ISO failid on täiesti identsed Microsofti poolt 09.09.13 ja hilisemal kuupäeval MSDN ning TechNet tellijatele allalaadimiseks antud versioonidega. Antud juhul tuleb Windows 8.1 väljalaske installeerimisel kasutada üht alltoodud võtmetest:

Core ehk Windows 8.1 RTM baasversioon=334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT
Professional ehk Windows 8.1 RTM Pro versioon=XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB


Neid nn 'generic' võtmeid tuleb kasutada ainult Win 8.1 väljalaske installeerimiseks, st sisestad ühe neist kohe installimise alguses! Kuid pärast installeerimise lõpetamist tuleb Sul tema aktiveerimiseks kasutada oma Windows 8 legaalset tootevõtit. Kui Sa jooksutad praegu Windows 8 baasversiooni (Core), siis kasuta installeerimisel seda 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT tootevõtit ja kui Sa jooksutad aga Windows 8 Pro versiooni, siis kasuta seda XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB võtit.
Kuna need ISO failid on täiesti identsed Microsofti poolt MSDN ja TechNet tellijatele allalaadimiseks antud versioonidega, siis on see ka peapõhjuseks selles et miks seda uut opsüsteemi on võimalik olemasoleva legaalse Windows 8 tootevõtmega aktiveerida.

Kui Sa ostad aga pärast 18.10.13 kuupäeva Windows 8.1 DVD pakendi (Internetist või jaemüügist), siis on seal tootevõti juba olemas ja antud võti tuleb siis sisestada installeerimise ajal. Internetiühenduse olemasolul toimub aktiveerimine juba automaatselt.


Kas selle "upgrade" installeerimise puhul on buutivat installeerimismeediat vaja luua?

Ei. Windows 8 omab juba sisseehitatud ISO failide mountimise võimalust ja kui Sa olid selle ISO faili (näiteks Windows_8.1_EN-US_x86.ISO) alla laadinud, siis tee temal 2x klikk, et avada ta File Explorer aknas (installeri jaoks luuakse seal virtuaalne DVD draiv). Seejärel tee 2x klikk setup.exe failil ja alusta ülemineku (upgrade) protsessi:

Seejärel tee 2x klikk setup.exe failil ja alusta ülemineku (upgrade) protsessi
Windows 8.1 ISO failid:

Neile, kes ei ole MSDN ja TechNet tellijad, Volume License kliendid, BizSpark ning DreamSpark Premium liikmed ja tahavad seda Windows 8.1 väljalaset installeerida või proovida. Need võivad laadida alla kas Win 8.1 RTM versiooni mitteametliku, aga identse ISO faili või siis Win 8.1 Pro finaalversiooni ametliku puhta ja identse ISO faili. Seejärel ta installeerida ja oma legaalse Windows 8 tootevõtmega ka aktiveerida:


1) Windows 8.1 RTM (Build 9600) allalaadimise lingid:

MICROSOFT WINDOWS 8.1 RTM X86 ENGLISH DVD-WZT
Lasti välja: 21/08/2013
BUILD: 6.3.9600.16384.WINBLUE_RTM.130821-1623
Fail: Windows_8.1_EN-US_x86.ISO
Suurus: 2,915,131,392 baiti
SHA-1: 802CFCD3A411D99C097EA7E747F0B6697F9BDAC4
MD5: 7DD36FEA0D004ACFEDBDB3A5521EF5FF

Torrent allalaadimiseks (magnetlink): magnet:?xt=urn:btih:D40A31912E9C1227826397B208228EFF3839802D


MICROSOFT WINDOWS 8.1 RTM X64 ENGLISH DVD-WZT
Lasti välja: 21/08/2013
BUILD: 6.3.9600.16384.WINBLUE_RTM.130821-1623
Fail: Windows_8.1_EN-US_x64.ISO
Suurus: 3,899,295,744 baiti
SHA-1: BC2F7FF5C91C9F0F8676E39E703085C65072139B
MD5: F104B78019E86E74B149AE5E510F7BE9

Torrent allalaadimiseks (magnetlink): magnet:?xt=urn:btih:958ED16A00869C0BA4C04815AB500FFA1F2EE92EMärkus: Nendest torrentitest ja magnetlinkidest rohkem infot seal.


Installeerimiseks vajalikud tootevõtmed:

Core ehk Windows 8.1 RTM baasversioon=334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT
Professional ehk Windows 8.1 RTM Pro versioon=XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

Neid võtmeid tuleb kasutada ainult Win 8.1 väljalaske installeerimiseks, st sisestad ühe neist kohe installimise alguses! Kuid pärast installeerimise lõpetamist tuleb Sul tema aktiveerimiseks kasutada oma Windows 8 legaalset tootevõtit. Kui Sa jooksutad praegu Windows 8 baasversiooni (Core), siis kasuta installeerimisel seda 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT tootevõtit ja kui Sa jooksutad aga Windows 8 Pro versiooni, siis kasuta seda XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB võtit.
2) UUENDATUD! Windows 8.1 Pro finaalversiooni ametlikud puhtad ja muutmata 32-bit ja/või 64-bit ISO failid:

Sa võid minna ka sinna saiti ja laadida sealt alla Windows 8.1 Pro finaalversiooni ametlikud puhtad ning muutmata 32-bit ja/või 64-bit ISO failid. Keri seal allapoole ja kliki kas 32 Bit Download või siis 64 Bit Download nupule, olenevalt sellest et kumba Windowsi Sa jooksutad - Download . Need on siis Windows 8.1 Pro versiooni Microsofti ametlikud redakteerimata/puutumata ISO failid (minu poolt ka üle kontrollitud). Neid ISO faile võib kasutada ainult Windows 8.1 Pro versiooni PUHTAKS (FRESH/CLEAN) installeerimiseks samasse masinasse ja telefoni teel aktiveerimiseks (oma legaalse Win 8 tootevõtmega) või siis Windows 8.1 Pro ümberinstalleerimiseks ja tehase originaalseisundi taastamiseks. Ükskõik kust Sa need ISO image failid ka alla laed, pead pärast allalaadimist kontrollima nende hash'i (räsi). Nende Windows 8.1 Pro ametlike ISO failide SHA-1 'hash' koodid on võetud MSDN allalaadimise saidist (http://msdn.microsoft.com/subscriptions/downloads/):

a) Windows 8.1 Pro VL (x86) - DVD (English):

File Name: en_windows_8_1_pro_vl_x86_dvd_2972633.iso
Languages: English
SHA1: 9F1FCEC3B267EDB6F3BD02566BC889BB4A372BFDb) Windows 8.1 Pro VL (x64) - DVD (English):

File Name: en_windows_8_1_pro_vl_x64_dvd_2971948.iso
Languages: English
SHA1: CFCDF895679A5116F7F1C6406C20F99A1F850E49Sa võid hash'ide kontrollimiseks kasutada näiteks väga kiiret ja head MD5_and_SHA_Checksum_Utility.exe utiliiti. Sa võid ta sealt veebilehest alla laadida või siis lae see MD5_and_SHA_Checksum_Utility.zip fail siitsamast alla, mis sisaldab nii programmi ennast kui ka selle juhist ja vastavaid pilte (pluss Win 8.1 Pro ISO hash'id).


Need siin ülal pakutavad ISO failid on täiesti identsed Microsofti poolt MSDN ja TechNet tellijatele allalaadimiseks antud versioonile. See on ka peapõhjuseks selles et miks seda uut opsüsteemi on võimalik olemasoleva legaalse Windows 8 tootevõtmega aktiveerida.3) Uuendatud nov. 2014: 'Windows Installation Media Creation Tool' — Lõpuks ilmus välja ka Microsofti ametlik instrument Windows 8.1 ISO faili allalaadimiseks. Selle installeerimismeedia abil võid teha Windows 8.1 puhta või siis parandusinstalleerimise ja teda saab aktiveerida nii Windows 8.0 (!) kui ka Windows 8.1 tootevõtmega. (Temaga tulevad kaasa ka juba sisseintegreeritud Update 1 ja Update 2 värskendused.) - linkWindows 8.1 telefoni teel aktiveerimine [alaliselt - "permanent"]:

Kui Sa olid selle Windows 8.1 puhta installeerimisega lõpetanud (juhis), siis pead oma Windowsi nüüd ka aktiveerima ja tee selleks järgmist:

a) Antud juhul kasutame siis Windows 8 RTM väljalaske aktiveerimise näidet ja seda siis telefoni teel. Kui Sa jõuad pärast Win 8.1 RTM versiooni installeerimise lõpetamist töölauale, siis näed, et Sinu Windows 8.1 on veel aktiveerimata ja seda näitab ka ekraani paremal allnurgas kuvatav "Windows 8.1 Pro (või Core) Build 9600" kiri. Et teda nüüd aktiveerida, lülita kõigepealt Internetiühendus välja. Tee ekraani vasemal allnurgas Start nupul paremklõps ja vali "Network Connections" käsk:

Tee ekraani vasemal allnurgas paremklõps ja vali "Network Connections" käsk


Tee oma võrguühendusel paremklõps ja vali käsk "Disable":

Tee oma võrguühendusel paremklõps ja vali käsk "Disable"


b) Tee ekraani vasemal allnurgas Start nupul paremklõps ja vali "Command Prompt (Admin)" käsk:

Tee ekraani vasemal allnurgas Start nupul paremklõps ja vali "Command Prompt (Admin)" käsk


Kliki ilmuvas UAC aknas Yes:

Kliki UAC aknas Yes


c) Nüüd sisesta Command Prompt aknasse järgmine käsk ja jälgi, et tühiklahvid oleks õigetes kohtades:

slmgr.vbs -ipk <Product Key> (selle <Product Key> asemele sisesta oma Windows 8 (8.0) legaalne tootevõti).

Tootevõtme näide: XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-3U87V (alltoodud pildil on see tootevõti roosa värviga kaetud ja sellest on näha ainult kolm viimast tähte). Selle peale ilmub "Windows Script Host" teateaken, mis teatab asja õnnestumisest:

Nüüd sisesta Command Prompt aknasse järgmine käsk


d) Tee ekraani vasemal allnurgas Start nupul paremklõps ja vali "Command Prompt (Admin)" käsk:

Tee ekraani vasemal allnurgas Start nupul paremklõps ja vali "Command Prompt (Admin)" käsk


Kliki ilmuvas UAC aknas Yes:

Kliki UAC aknas Yes


e) Tipi Command Prompt akna käsureale käsk slui 4 ja vajuta ENTER. Seejärel, kui Sa tahad aktiveerida siinses juhises näiteks toodud Windows 8.1 RTM versiooni, siis vali ilmuvas regiooni valiku rippmenüüst United Kingdom ja kliki all Next.
Muudel juhtudel ja tulevikus telefoni teel aktiveerimisel vali siinsest rippmenüüst ikka Eesti.

Tipi Command Prompt akna käsureale käsk slui 4 ja vajuta ENTER


f) Seejärel jõuad Sa Installation ID ekraani ja nüüd lülita oma Internetiühendus uuesti sisse. (Tee ekraani vasemal allnurgas Start nupul paremklõps ja vali "Network Connections" käsk. Seejärel tee oma võrguühendusel paremklõps ja vali käsk "Enable").

Seejärel jõuad Sa installation ID ekraani


g) Kasuta nüüd Skype tarkvara, et helistada tasuta ja saada kätte see vajalik Kinnitus ID (Confirmation ID).


TÄHTIS: Vali Skype abil helistamiseks järgmine tasuta number: +44 8000 188354 (seda loomulikult siis kui Sa valisid eelnevalt regiooniks/riigiks selle "United Kingdom" menüüpunkti). Sa "suhtled" robotiga ja Sa pead inglise keelest ka natuke aru saama. Kui Sa helistad, siis vajuta iga küsimuse peale klahvi 1, kui vajutad mingile muule numbrile, siis Sinu installeerimise ID BLOKEERITAKSE.

Seega vajuta esimese küsimuse puhul ("...are you home user or business...") klahvi 1.

Seejärel sisesta oma installation ID kõikide blokkide numbrid ja ära tee vigu.

Pärast teist küsimust ("...how many computer you activate using this key...") vajuta jälle klahvi 1.


(Tulevikus võib see robotiga "suhtlemine" ka teistmoodi käia...!)

Vali Skype abil helistamiseks järgmine tasuta number: +448000188354


Märkus: Sa võid Skype'ga helistada kehel viisil:

* Kasuta helistamiseks Skype töölaua versiooni, lae ta alla sealt. Installation ID numbrite sisestamisel pead seda tegema Skype tarkvara dial pad'i abil ja ühenduse saamisel vajuta kohe siintoodud pildil punase ruuduga märgitud nupule - pilt.
Virtuaalmasinas on selle installatsiooni ID pika koodi sisestamine üsna tülikas tegevus ja see sõltub Sinu virtuaalmasina akna suurusest (st valitud resolutsioonist). Vali natuke suurem resolutsioon ja tee see Skype aken võimalikult väiksemaks, et neid ID numbreid saaks normaalselt näha ning sisestada... Lülita ka virtuaalmasinas kõik üleliigsed teenused ja protsessid enne alustamist välja. (Kui midagi läks nihu, siis katkesta ühendus ja alusta otsast peale, ka minul ei õnnestunud see esimesel katsel - kord jooksis virtuaalmasin kinni, kord jupsis Skype ise...)

* Jäta see Installation ID ekraan avatuks ja mine Metro Start ekraanile (näiteks klikkides ekraani all vasemas nurgas asuvale Start nupule) ning käivita sealt Metro-stiilis/Windows Store Skype app. Seejärel kasuta seda üsna head Windows 8.1 täiendatud 'Snap View' ('Metro Snap') multi-tasking vahendit, et panna need Installation ID ja Windows Store Skype appi ekraanid üksteise kõrvale. Seejärel lohista neid eraldavat vertikaalset juhtriba natuke paremale, et ekraanil oleksid need Installation ID ekraani kõik 9 numbritekomplekti nähtaval - pilt, pilt, pilt ja pilt.

Sa võid enne selle aktiveerimise alustamist katsetada neid mõlemat meetodit ja valida siis välja endale sobiv helistamisviis.


h) Kui said oma Installation ID numbrite sisestamise õnnelikult lõpetatud, siis kliki eelmises aknas kohe Enter confirmation ID nupule (pilt sellest eelpool) ja nüüd annab robot Sulle kinnituse ID numbrid (Confirmation ID). Need numbrid sisesta nüüd juba oma klaviatuuri abil, esmalt lahtrisse A (blokk A), siis B, seejärel C jne lahtrisse. Jäta selleks ajaks ka Skype programmi dial pad klaviatuur lahti, sest seda läheb Sul veel vaja, näiteks selle # klahvile vajutades saad edasi minna ja jätkata kuuldud numbrite sisestamist, aga klahvile * vajutades saad korrata oma eelmist tegevust jne... Kuna see robot prääksub neid numbreid küllalt kiiresti ette, siis pead kuulama hoolikalt ja sisestama etteloetavad numbrid üsna kiiresti, kui Sa ei jõudnud järgi, siis vajuta Skype "dial pad" klaviatuuril seda * klahvi ning siis korratakse antud blokki sisestatavaid numbreid. Kui Sa jõudsid ja oled kindel, et vastavasse blokki/lahtrisse sai etteloetud numbrid ilusti sisestatud, siis vajuta selle kinnituseks # klahvi, et minna üle järgmisse lahtrisse. Kui Sa ei vajuta aga kumbagi neist * või siis # klahvidest, siis minnakse automaatselt üle järgmise lahtri numbrite ettelugemisele:

Kui said oma Installation ID numbrite sisestamise õnnelikult lõpetatud, siis annab robot Sulle kinnituse ID numbrid (Confirmation ID)


i) Kui said valmis, siis kliki "Activate Windows" nupule (vaata eelmist pilti) ja seejärel nupule Close:

Close


Ja Sinu Windows 8.1 RTM väljalase ongi aktiveeritud (antud juhul siis virtuaalmasinas):

Ja Sinu Windows 8.1 RTM väljalase ongi aktiveeritud (antud juhul siis virtuaalmasinas)Veel Command Prompt akna käskusid:

a) Kontrolli Windowsi aktiveerimise staatust ja genuine (legaalsust): Käivita Command Prompt konsool administraatori õigustega, sisesta käsureale slmgr /ato käsk ja vajuta ENTER:

Kontrolli Windowsi aktiveerimise staatust ja genuine (legaalsust)


b) Kontrolli seda et millal Windowsi aktiveerimise aeg lõpeb: Sisesta käsureale slmgr /xpr käsk ja vajuta ENTER:

Kontrolli seda et millal Windowsi aktiveerimise aeg lõpebLisa: Loe Windows 8.1 finaalversiooni (GA) "upgrade" installeerimisest Windows Store kaudu sealt.

Ülesse
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

< Tagasi Windows 8.1 (Windows Blue) veebilehele

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2013