Vista sisukorda

icon Koju1 icon Koju2 icon SISUKORDicon Arvutiabiicon Koolitus & help

Minu lugu...

 

Windows Vista ja DreamScene - Windows Vista töölaua animeeritud tapeedid/taustapildid (animated wallpapers).

 

 

Mis on Windows DreamScene?

Dream'id on töölaua kõrge kvaliteediga animeeritud taustapildid ("tapeedid"), mis jooksevad ainult Windows Vista Ultimate operatsioonisüsteemis ja nad muudavad Sinu staatilise töölaua taustapildi liikuvaks animeeritud pildiks. Need liikuvad taustapildid sarnanevad ekraanisäästjatele (screensavers), aga nad on siiski kaks täiesti eri asja— Windows DreamScene (koodinimega Motion Desktop, hiljem muudeti Borealis'ks) on kõrge resolutsiooniga video, mis asendab traditsioonilist töölaua liikumatut taustapilti ja mis on Windows Vista Aero Glass kasutajaliidese üheks osaks. Ühesõnaga, selle asemel, et määrata enda töölaua taustapildiks mingit pilti või fotot, Sa võid valida nüüd selleks hoopis video või siis animeeritud pildi. Kuigi Windows Dreamscene on ette nähtud ainult Windows Vista Ultimate versioonile, ei maksa sellest end häirida lasta, sest dream'sid saab panna ka muudele Vista versioonidele (välja arvatud Vista Home Basic versioonile) ja seda isegi ka Windows XP'le—sellest tuleb allpool veel juttu.

NB! Windows Vista kõikide versioonide omanikele (k.a. Windows Home Premium)!
Kusagil 2008.a. märtsikuust peaks välja lastama Stardock DeskScapes 2.0 versioon, mida saab kasutada kõikide Windows Vista versioonidega. Tema lubab peale .MPEG (MPG) ja .WMV formaatide vaadata ka parema kvaliteediga nn .Dream formaatides videofaile. Kuid ta on tasuline ja tasuta variandi saavad alla laadida ainult Windows Vista Ultimate versiooni omanikud.
Praegu on saadaval DeskSpace 1.0, tema aga nõuab Windows DreamScene olemasolu ja need, kes on endile tellinud/ostnud Object Desktop'i, mille paketi koosseisu kuulub ka seesama DeskSpace 2.0, saavad proovida juba praegu selle DeskScapes 2.0 demo versiooni.)

Ühesõnaga, kes ja kuidas saavad seda Windows DreamScene't kasutada:

 

Esialgu tundub, et need animeeritud taustapildid/videod on üsna mõtetud asjad, mis segavad Sinu muud tööd ja väsitavad silmi, aga vahelduseks on neid siiski väga head vaadata, pealegi on nad väga ilusad ning nad ei nõua Sinu kompuutrilt erilisi ressursse, sest nendega tegeleb põhiliselt ainult videokaart. DreamScene korralik töö sõltub just Sinu videokaardist ja tema draiveritest. Sinu videokaart peab toetama Windows Aero't ja WMV'i ning kui kõik on korras, siis kasutatakse animeeritud tausta mängimise ajal protsessorit maksimum 15% ulatuses (tegelikult aga veelgi vähem).
Microsoft'i DreamScene ei ole veel lõplikult valmis (st tema finaalversioonina) ja alla saab laadida selle nn eelvaate versiooni, mille Windows DreamScene Content Pack sisaldab momendil 5-e animeeritud taustapildi videofaili. Neid dream'isid ei tooda ainult Microsoft vaid neid luuakse ka teiste kompaniide ja tuhandete asjaarmastajate poolt. Paljud veebilehed pakuvad DreamScene sisu laias valikus; peale selle võid Sa alla laadida videoklippe (nt Youtube'st, Google Video'st, Metacafe'st, iFilm'st, DailyMotion'st jm) ja konvertida need allalaetud videod DreamScene toega formaatideks ning panna mingi video seejärel oma töölaua taustapildiks. Seega valik on väga suur ja mitmekesine, lae aga mingi ilus dream Internetist alla ja vaata näiteks siis kui kirjutad kellelegi e-maili'i.
Mis seal salata ka mina olen joomisest vabal ajal mõned dreamscene'd valmis nikerdnud ja need ülesse Internetti pannud. Ja näe imet, neid on alla laadinud juba suur hulk inimesi, sellest moraal: võta aga napsi ja siis tulevad ka helged mõtted!

Dream'id on animeeritud "tapeedid", mis on kas .Dream (eelistatav) või siis .MPEG (MPG) või .WMV formaatides. Et neid näha saaks, peab eelnevalt olema installeeritud Windows DreamScene, mis on Windows Vista Ultimate Extras osaks ja tema võib alla laadida kui osa "Ultimate Extras" pakendist Windows Update kodulehest (http://windowsupdate.microsoft.com/).
Kuna Windows DreamScene toetab ise ainult .MPEG (MPG) ja .WMV formaadiga faile, siis selleks, et kasutada parema kvaliteediga .dream faile, võiksid täiendavalt installeerida ka Stardock DeskSpace'i.
Loomulikult peab Sinu Windows Vista olema genuine ja aktiveeritud ning enne selle DreamScene allalaadimist tuleb läbida ka WGA kontroll, aga on ka piisavalt võimalusi vältida seda WGA'd...

Allpool on toodud paari dream'i üsna "nigelat" näidet (valisin nad seepärast, et nende failimaht on väike ning nende üles -ja allalaadimine brauserisse võtab vähem aega), aga mingi ettekujutuse sellest animeeritud tapeedist peaks saama; esimene on .wmv fail ja ta kujutab päikeseloojangut.
Oota kuni need videofailid laetakse serverist alla (vaata brauseriakna allääres inforibal kodulehe allalaadimist näitavat rohelist indikaatorit ja siinsamas videopleieri Buffering %-i) ja kui vaja, siis klõpsa brauseriakna ülaosas Refresh või Reload nupule—seda on ikka siis vaja kui Sul on aeglasem Internetiühendus. Seejärel klõpsa nupule Play ja vaata (kui ta kohe ei käivitu, siis klõpsa veel korra-paar).

Märkus: Juhul kui Sa jooksutad Windows 8 operatsioonisüsteemi ja vaatad seda veebilehte tema Internet Explorer Metro / Windows 8 stiilis disaini variandiga, siis Sa ei näe siintoodud flashi. Sa pead siin tegema suvalises kohas paremklõpsu ja klikkima all instrumentide paneelil paremal mutrivõtme (Mutrivõti) nupule ning valima ilmuvast hüpikmenüüst "View on the desktop" ("View in the desktop") käsu. Sel teel lähed siit otse üle sellesse traditsioonilisse Windowsi töölaua versiooniga Internet Explorer veebibrauserisse. Sellega avatakse jooksev veebileht otse standardses Internet Explorer 10 brauseriaknas ja seda juba Windows 7 Desktop kasutajaliidese keskkonnas. Kuid vaatama sellele tuleb ka Internet Explorer töölaua versioonis lülitada usaldusväärsetes veebilehtedes välja ActiveX Filtering funktsioon, et näha näiteks flashi või siis selleks et sooritada pangasaidis oma rahamakseid. Ava IE brauseris paremal ülal tööriistaribal Safety rippmenüü ja korista ActiveX Filtering funktsiooni ees asuvast ruudust see linnuke ära. Seejärel värskenda oma brauserit kas "Refresh" nupu või siis klahvi F5 abil (st tee oma brauseri ümberlaadimine). Pärast tuleks see ActiveX Filtering funktsioon jälle uuesti sisse lülitada:

ActiveX Filtering funktsioon

 


Veel üks dreamscene ja see on juba .mpg fail:

 

Sa võid vaadata .DREAM failide galeriid veel siit!

Veel mõned pildid nendest animeeritud taustapiltidest:

animeeritud looduspilt1


Järgmine animeeritud taustapilt - pilt.

 

Veel üks animeeritud taustapilt - pilt.

 

Ja veel üks animeeritud taustapilt - pilt.

Ülesse


Kuidas installeerida ja käivitada Windows DreamScene utiliiti:

 

Märkus: Kellel on oma Windows Vista Ultimate aktiveerimisega või siis WGA-ga probleeme, siis need võivad selle Windows DreamScene x86 beta setup faili laadida alla BitTorrent p2p võrgu kaudu, üks sellistest linkidest on siin (see link laeb selle faili kohe Sinu Torrent kliendiprogrammi). Kui Sa sealt seda kätte ei saa, siis otsi torrent saitidest võtmesõnaga "Windows DreamScene x86" ja vaata, et oleks ikka see õige fail (DSx86.msu—kusagil 27 MB ringis). Kui Sa aga ei viitsi nende torrentitega tegeleda ja usaldad mind, siis lae ta otse alla minu "panipaigast"—siit (selles allalaetavas .zip failis ei ole viirusi ja pahalasi ega ka mitte õllepurke).
Allalaetav .zip arhiiv sisaldab DSx86.msu (Microsoft Update Standalone Package for Windows Vista) faili, mida tuleb kasutada Windows DreamScene installeerimiseks ja peale selle ka kahte DreamScene videot (aurora8×6.wmv ja Bliss.wmv).
Samamoodi võivad ka need, kellel on Windows Vista mitte-Ultimate versioon, laadida selle Windows DreamScene x86 setup faili BitTorrent võrgust või siis siit alla ning seejärel installeerida ta vastava "arstirohu" abil oma non-Ultimate Vista versioonile—sellest tuleb allpool veel juttu.

PS! Sa võid pärast DreamScene installeerimist käivitada ta ka nii:

Vali DreamScenes

Omaenese tehtud videode või DreamScene failide panemine töölaua animeeritud taustapiltideks:

 

Märkus: Kui Windows DreamScene on lubatud, siis võid Sa teha Windows Explorer'is suvalisel .MPG või .WMV failil paremklõpsu ja valida käsu Set as Desktop Background (DreamScene Preview):

Pane fail tapeediks

Sa võid oma töölaua liikuva taustapildiga käituda täpselt samamoodi nagu ka igasuguse muu videofaili või filmiga, Sa võid tema liikumise peatada ja seejärel lasta tal jälle edasi mängida. Tee oma liikuval töölaual paremklõps ja vali käsk “Pause DreamScene” või siis “Play DreamScene”, et peatada või siis jätkata animeeritud tapeedi mängimist:

Pause

Play

Windows Vista mitte-Ultimate versioonidele (Vista Home Premium ja Business ning ka mitteaktiveeritud Vista Ultimate'le) Windows DreamScene installeerimine:

Neil, kellel on Windows Vista Ultimate versioonist erinev Vista versioon (ka aktiveerimata Vista Ultimate), need võivad kasutada vastavat "arstirohtu" selleks et installeerida Windows DreamScene't ja seejärel vaadata animeeritud taustapilte.

 

Kui Sul saab sellest DreamScene'st esialgu villand, siis võid ta välja lülitada nii:

 

NB! Kes tahavad aga tulevikus kasutada mitte-Windows Vista teemasid (theme), mida kutsutakse ka visuaalseteks stiilideks (visual styles) või siis "nahkadeks/kestadeks" (skin) ja kes kasutasid ülaltoodud Windows DreamScene "mitteametlikku" installeerimist, neil tuleb ebaõnnestumise korral võib olla see DreamScene patch jälle desinstalleerida (hävitada). Ja seda seepärast, et muidu ei saa kasutada omakorda uut patch'i, mille abil saab kasutada neid uusi mitte-Vista nahkasid. (Seda võib Sul vaja minna ka siis kui Sul tekivad hiljem selle DreamScene crack'iga mingid probleemid või kui Sa tahad üle minna Windows Vista Ultimate versioonile!). Tee seda ainult siis kui tekib mingi probleem...
Tee järgmist:


Ülesse

Kuidas lubada Windows DreamScene'le audiot ja heli:

Windows DreamScene's on audio ja heli vaikimisi välja lülitatud. Et mingile animeeritud taustapildile lubada ka heli (juhul kui see tal olemas on), selleks tee:

 

Windows DreamScene animeeritud taustapiltide panemine Windows XP masinale:

Et paigaldada ja mängida videot kui töölaua animeeritud taustapilti Windows XP, Windows Vista Home Premium, Home Basic, Business ja Enterprise versioonides, tee:

 1. Lae alla ja installeeri tasuta VLC Player for Windows, see VLC Player on väga hea videofailide mängija Windows Vista jaoks;
 2. Käivita VLC Media Player ja mine menüüsse Settings -> Preferences, laienda akna vasemas paanis "+" ikooni kaudu Interface haru, seejäral ava "+" ikooni kaudu Main interface haru ja klõpsa seal wxWidgets elemendile. Nüüd pane akna paremas pooles ( “wxWidgets interface module” aknas) allosas linnuke ruutu “Advanced options”. Seejärel korista linnuke ruudust Taskbar. Pane linnuke ka ruutu Systray icon,sest siis saad selle animeertud taustapildi jätta om töölauale:

  seadistused


 3. Järgmisena laienda akna vasemas paanis Video haru, siis laienda Output Modules haru ning klõpsa Direct X. Akna paremas pooles allääres (DirectX video output aknas) pane linnuke ruutu Advanced options.
 4. Pane linnuke ruutu “Enable wallpaper mode".
 5. Siis klõpsa akna vasemas paanis reale Playlist ja pane linnuke ruutu Repeat current item.
 6. Klõpsa allääres nupule “Save”.
 7. VLC Media Player'is ava ja mängi suvalist videot, mida Sa soovid panna oma töölaua animeeritud taustapildiks (Sa võid ka alternatiivina teha vajalikul videofailil paremklõpsu ja valida käsu Open With > VLC media player).
 8. Kui video ei ilmu kui töölaua animeeritud taustapilt, siis tee temal paremklõps ja vali käsk “Wallpaper”.
 9. Kui Sa tahadki selle video jätta mõneks ajaks oma töölauale, siis ära sulge seda VLC Player'it vaid ikoniseeri ta tegumireale. Sa saad ta uuesti sealt avada või sulgeda koos oma liikuva taustapildiga paremklõpsu käsu Show/Hide... kaudu. Kui Sa käsuga Exit sulged VLC Player'i, siis kaob ka liikuv taustapilt.

 

Kui Sa ei ole VLC Player'it konfigureerinud nii et ta mängiks pidevalt animeeritud tausta, siis võid sa seda ka hiljem teha: 1) Kliki menüü View ja vali Playlist. Märgista esitatav video ja kliki ülevalpool nupule Repeat One või nupule Repeat All - pilt.

Märkus: Video peab olema kodeeritud formaatidesse, mida VLC Player suudab toetada: MPEG, AVI, MP4, WMV, FLV (Flash Video) jne. (Sa võid aga igal ajal oma videofaili konverteerida sobivasse formaati.)


Windows Vista mitte-Ultimate versioonidele (Vista Home Premium ja Business ning ka mitteaktiveeritud Vista Ultimate'le) Windows DreamScene installeerimine:

Neil, kellel on Windows Vista Ultimate versioonist erinev Vista versioon (ka aktiveerimata Vista Ultimate), need võivad kasutada vastavat "arstirohtu" selleks et installeerida Windows DreamScene't ja vaadata seejärel animeeritud taustapilte.

 

Kui Sul saab sellest DreamScene'st esialgu villand, siis võid ta välja lülitada nii:

 

NB! Kes tahavad aga tulevikus kasutada mitte-Windows Vista teemasid (theme), mida kutsutakse ka visuaalseteks stiilideks (visual styles) või siis "nahkadeks/kestadeks" (skin) ja kes kasutasid ülaltoodud Windows DreamScene "mitteametlikku" installeerimist, neil tuleb ebaõnnestumise korral võib olla see DreamScene patch jälle deinstalleerida (hävitada). Ja seda seepärast, et muidu ei saa kasutada omakorda uut patch'i, mille abil saab kasutada neid uusi mitte-Vista nahkasid. (Seda võib Sul vaja minna ka siis kui Sul tekivad hiljem selle DreamScene crack'iga mingid probleemid või kui Sa tahad üle minna Windows Vista Ultimate versioonile!). Tee seda ainult siis kui tekib mingi probleem...
Tee järgmist:

 

Mõned lingid kust saab dreamscene videosid alla laadida:

1) siit

2) siit

3) siit (Tahab registreerumist, aga saab häid asju võib olla...)

4) siit

5) siit

6) siit

7) siit

8) siit

9) siit

Ülesse

Stardock DeskScapes:

Stardock DeskScapes 1.0 laiendab Windows DreamScene võimalusi ja lubab käivitada ka .Dream animeeritud taustapilte. DeskScapes 1.0 on küll tasuta, aga seda ainult Windows Vista Ultimate versiooni omanikele ja tema kasutamiseks peab olema eelnevalt installeeritud ka Windows DreamScene.
Lae DeskScapes alla siit või siit.

NB! Windows Vista kõikide versioonide omanikele (k.a. Windows Home Premium)! Kusagil 2008.a. märtsikuust peaks välja lastama Stardock DeskScapes 2.0 versioon, mida saab kasutada kõikide Windows Vista versioonidega. Tema lubab peale .MPEG (MPG) ja .WMV formaatide vaadata ka parema kvaliteediga nn .Dream formaatides videofaile. Kuid ta on tasuline ja tasuta variandi saavad alla laadida ainult Windows Vista Ultimate versiooni omanikud.
Praegu on saadaval DeskSpace 1.0, tema aga nõuab Windows DreamScene olemasolu ja need, kes on endile tellinud/ostnud Object Desktop'i, mille paketi koosseisu kuulub ka seesama DeskSpace 2.0, saavad proovida juba praegu selle DeskScapes 2.0 demo versiooni.

DeskScapes'i lühikirjeldus: Kuna koos Windows Vista'ga loodi ka täiesti uus graafikamootor (3D kiirendi), siis on nüüd võimalik kasutada igasuguseid visuaalseid efekte. Üheks selliseks võimaluseks on kasutada animeerituid taustapilte (wallpapers), mis on lülitatud Windows Vista Ultimate Extra paketti ja mida kutsutakse Windows DreamScene'ks.
Stardock graafikadisaini meeskond pakub nüüd aga välja ka ühe abivahendi, millega saab Windows DreamScene't laiendada ja efektiivsemalt kasutada, tema abil täiustatakse Windows DreamScene't järgmiste vahenditega:

Vahendid: Windows DreamScene Stardock DeskSpaces
     
Esitab .MPEG and .WMV sisu kui animeeritud taustapilte. check  
Esitab .DREAM sisu kui animeeritud taustapilte.   check
Toetab Triggers'eid (käivitajaid), et vahetada automaatselt animeeritud tapeete.   check
Toetab Dynamic (mitte-video) sisu.   check
Toetab autori krediidi dialoogi.   check
On laiendatav.   check
Nõuab Windows Vista Ultimate Windows DreamScene
Hind Tasuta (Neile kes omavad Windows Vista Ultimate versiooni) Tasuta (Neile kes omavad Windows Vista Ultimate versiooni)


Et asi selge oleks, siis peab teadma, et DeskScapes ainult laiendab/täiustab Windows DreamScene't, ta ei asenda teda. Sul peab olema eelnevalt installeeritud Windows DreamScene ja alles siis saad Sa kasutada Stardock DeskScapes'it.

Esimene asi, mida peab DeskScapes'i kohta teadma on see et tema puhul ei ole programmi, mida Sa pead käivitama. Kui see DeskScapes on juba installeeritud, siis Sinu Windows Vista animeeritud taustapiltide juhtija saab lihtsalt kasutada ka .DREAM faile ja muid täiustatud vahendeid animeeritud tapeetide esitamiseks, st antud süsteem hakkab ise automaatselt tööle.
1) Kui Sa klõpsad Desktop Background aknas mingile .dream failile, siis ilmub antud animatsiooni pealkirja ja autori kohta käiv info.
2) Teine
DeskScapes'i laiendus—Dynamic Wallpaper:

Siin hakkab animeeriv pilt reaalajas pöörlema ja 3D's "lendama"...:

Maakera liigub...

3) Kolmas DeskScapes'i laiendus—Triggers'id. Selle vahendiga saab meie töölaual oleva animeeritud tapeedi automaatselt asendada mingi teise taustapildiga. Näiteks hommikul on mingi hommikut kujutav animeeriv taustapilt, õhtul aga asendatakse ta õhtut kujutava animatsiooniga jne - pilt (siin on hommik) ja pilt (ja siin on juba õhtu/loojang).

4) .Dream failid on parema kvaliteediga ja neid tehakse pidevalt juurde nii et lae aga Internetist nad alla ja proovi...

Ülesse

 

< Tagasi Windows Vista esilehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

elaja kojuAbout Us |Site Map | ©2006 Ahv & Co Eesti Vabariik