Arvutiabi > 'chat' programmid, 2005. a.

 

I. Kasuta alternatiivseid suhtlemisprorgramme ('chat' programme):

 

Üldiselt võiks neist "lobisemisprogrammidest" (chat programmid) üsnagi pikalt jahuda, aga kirjutan siin ainult sellest, mida minult on otseselt küsitud.
Küsiti, et kas MSN Messenger`i võiks kasutada ja kas talle on ka häid alternatiivseid programme. Üldiselt võib ka teda kasutada, kuigi üks jama ta jah on, aga kui täita kõiki ohutusenõideid, siis ei juhtu ka temagagi midagi! Nii, et kes ei viitsi muude taoliste programmidega jännata, need tegutsegu temaga edasi, ainult, et tuleb kindlasti järgida kõiki ohutusse puutuvaid asju, nii nagu sellest minu eelmistes dokumentides juttu oli. Soovitaksin Sul tema asemel kasutada siiski alternatiivseid tasuta suhtlemisprogramme, toon siin mõned nendest ka ära:

Selle mõnusa suhtlemisvahendi online variandi (icq2go) aadressi saad avada siit.
Tema Internetiaadress on: http://www.icq.com/icq2go/, jäta meelde!

Mis asi see Gaim on? Ta on mitmeprotokolliline kiire sõnumivahetusprogramm ja ta on ühilduv nii AIM, ICQ (Oscar protokoll), MSN Messenger, Yahoo!, IRC, Jabber, Gadu-Gadu, SILC, GroupWise Messenger`i ja teiste lobisemisprogrammidega... Gaim`i kasutajad võivad logida üheaegselt sisse mitmekesi( multiple accounts) mitmesse IM(instant messaging) võrku. See tähendab seda, et Sa võid lobiseda oma sõpradega näiteks AOL Instant Messenger`is, ajada juttu oma pruudiga Yahoo Messenger`is ja kogu see aeg istuda ise samal ajal IRC kanalis.
Gaim toetab paljusid erinevate võrkude vahendeid, näiteks nagu failide vahetamine, "eemaloleku sõnumeid", trükkimise teadustamise ja MSN akna sulgemise teatamist jms...
Tema ikoonike ilmub ka tegumireale. Antud programmi saad alla laadida nendelt aadressidelt
:
http://gaim.sourceforge.net/downloads.php

Ka tema on mitmeplatvormiline ja ta võib joosta suvalisel operatsioonisüsteemil.
Ta on seega MSN Messengeri kloon ja ta omab samasugust välimust ning omapära.
Talle on aga ka lisatud täiendavaid vahendeid.
Tema saad alla laadida:
http://amsn-project.net/index.php

NB! Et aga ekraanipilt töötaks temaga korralikult, siis tuleb Sul ka alla laadida
ImageMagick
, mille saab aadressilt
: http://www.imagemagick.org

AIM—AOL instant Messenger (AIM), saab alla laadida siit: http://www.aim.com/get_aim/win/latest_win.adp

NB! Aga Sa võiksid kasutada hoopis Skype programmi, loe sellest kindlasti ka siit!

 

II Kuidas likvideerida MSN Messenger'i?

1. Tee tegumireal (paremal ekraani allääres) messengeri ikoonil paremklõps ja vali käsk Exit;
2. Start-Settings>Control Panel (või Start-Control Panel) ja tee kahekordne klõps ikoonil Add/Remove Programs;
3. Otsi sealt loetelust ülesse MSN Messenger, klõpsa nupule Add/Remove, st uninstalli oma messenger;

NB! Juhul, kui messengeri ei ole kuvatud Sinu Add/Remove Programs vahendis ja sa soovid messengeri lõplikult hävitada, siis tee eelnevalt nii:

Otsi ülesse kaust C:\windows\inf\
Ava fail sysoc.inf, st tee tal 2x klõps
Seejärel leia selles failis rida msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7 ning kustuta sõna hide, nii, et see rida näeks välja selline: msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,,7
Salvesta see fail(File—Save).
Nüüd saad Sa Add and remove programs programmis selle msn messengeri või ka windows messengeri likvideerida.


Märkus: Samamoodi saad Sa ka teisi mittevajalikke programme uninstallida, mida ei kuvata Add/Remove Programs aknas, kui kustutad sõna hide sysoc.inf failist!

 

III. Mis vahe on MSN Messenger ja Windows® Messenger'il?

Kui Sul on Windows 2000, XP, siis Windows`i operatsioonisüsteemi installeerimisel installitakse automaatselt ka MSN Messenger Sinu kompuutrisse.
Siin tuleks meeles pidada mõningaid asju:
• Ainult Windows Messenger võib võtta ühendust Communications Service`ga ja Exchange Instant Messaging`ga, mida kasutatakse ainult firmades/korporatsioonides.
• Mõned programmid, näiteks nagu Outlook, Outlook Express ja Remote Assistance, võtavad ühenduse Windows Messenger`iga vaikimisi (automaatselt). Kui Sa oled end MSN Messenger`i sisse loginud , siis oled Sa ka nähtav oma tuttavatele nende kontaktide nimistus kui Internetis momendil viibiv isik, juhul, kui nad kasutavad sel ajal antud programme (st Outlook, Outlook Express ja Remote Assistance).
• MSN Messenger ja Windows Messenger võivad töötada ühel -ja samal ajal, aga ainult üks neist võib startida automaatselt, st koos kompuutri käivitamisega. Teise programmi võid Sa käivitada siis hiljem Start nupu kaudu.
• Ja enamus juhtumitel käivitubki MSN Messenger automaatselt, seega siis, kui Sa käivitad oma Windows`i, seda saab aga ka Messengeri programmi seadistusteaknas hiljem tühistada.
• Sa võid mõlemasse programmi (MSN Messenger`i kui ka Windows Messenger`i) logida end sisse samal ajal, aga mitte ühe ja sama kasutajanimega ning parooliga (.NET Passport account`iga).
• Kui Sul jooksevad mõlemad programmid, siis näed Sa oma ekraani allääres tegumireal kella läheduses ka nende ikoonikesi. Nende kaudu saad Sa siis neid avada jne…


NB! Seega suurt vahet neil programmidel ei ole, ainult, et üks on ette nähtud rohkem korporatiivseks kasutamiseks (Windows Messenger) ja teist programmi (MSN Messengeri) saad Sa kasutada online`s oma tuttavatega suhlemisel. Kuid kodukasutaja saab ka Windows Messenger`i kasutada teistega suhtlemiseks.

 

IV Kui aga jääd MSN Messenger'ile truuks ja Sa ei saa msn'i sisse logida või tekivad muud probleemid ning Sul on vaja oma msn ümber installeerida:

Microsoft tegi oma .NET Messenger Service`le ohutse uuenduse ja nüüd tuleb ka kõigil MSN Messenger`i või Windows Messenger`i kasutajatel oma neid programme uuendada (update). Ja kui Sa ei ole teinud antud programmide täisuuendamist, siis ei saa Sa ka enam neisse sisse logida, st neid käivitada.


Tee nii:


• Tee tegumireal (paremal ekraani allääres) msn messengeri ikoonil paremklõps ja vali käsk Exit;
• Start-Settings>Control Panel (või Start-Control Panel) ja tee kahekordne klõps ikoonil Add/Remove Programs;
• Otsi sealt loetelust ülesse MSN Messenger ja klõpsa nupule Add/Remove, st uninstalli oma messenger;
• Seejärel loo oma Desktop’il uus tühi kaust ja anna talle nimi (st tõõlaual, et oleks lihtsam);

• Nüüd sulge kõik avatud programmid (ka antiviirusprogramm) ja mine aadressile: http://messenger.msn.com/Download/?mkt=en-us;

• Kuna sul peaks juba .NET Passport olemas olema, siis ära selles saidis esimest punkti täida, vaid klõpsa kohe nupule Download (või kui avatakse teise väljanägemisega sait, siis vali see oblast, kus on kirjutatud "Registered MSN User" ja klõpsa seal nupule GO) , avanevas dialoogiaknas vali Save (mitte Run). Seejärel lae see jama alla oma äsjaloodud uude kausta (töölaual);

• Nüüd ava oma kaust, kuhu laadisid uue msn messengeri alla ja tee kahekordne klõps failil Setup9x.exe (või SetupDL.exe);

• Installeeri uus MSN Messenger

 

Tagasi abilehele või siis Koju

Lingid:

Kodulehe sisukord

Arvutiabi1

Arvutiabi2

Koju_1

Koju_2