Et eemaldada Windows Vista't MULTI-BOOT masinast , kuhu on koos Windows Vista'ga installeeritud kaks või rohkem muud "Legaalset" operatsioonisüsteemi, sisesta selleks oma Windows XP installeerimise CD plaat kompuutri CD/DVD kettaseadmesse ja tee kompuutri restart (kui tegemist on DVD seadmega, siis veendu, et ta oleks esimene laadimisseade).

HOIATUS: Boot.ini faili või laadimissektori sisu ebakorrektne modifitseerimine võib viia selleni, et enam ei saada oma operatsioonisüsteemile ligi.

Kui Setup teatab: "Press any key to boot from CD...", siis vajuta kohe suvalist klahvi. Oota kuni ilmub kõige esimene Setup ekraan, kus ta peatub ja vajuta R klahvi (To repair a Windows XP Installation using Recovery Console, press R).

Seejärel vali oma Windows XP jaotus (partition) > 1. C:\WINDOWS > tipi "1" (ilma jutumärkideta) või vali siis sellele kettale vastav number, mis sisaldab Sinu Windows XP boot.ini faili.

Sisesta oma Administrator parool, kui ilmub vastav hoiatus ja vajuta Enter.

Tipi käsureale "fixboot" (ilma jutumärkideta) ja vajuta Enter.

Tipi "Yes" ja kui ilmub "Are you sure you want to write a new bootsector to the partition C: ?" tipi "Y" ja vajuta Enter.

Ilmub järgmine sõnum > "a new boot sector was successfully created".

Tipi käsureale"exit" ja vajuta Enter.

Kui süsteem teeb ümberlaadimise, siis teavitatakse Sind, et Windows Vista bootloader'it ei eksisteeri enam.

Lae ennast Windows XP'sse ja ava Disk Management konsool (tee paremklõps My Computer'il ja vali käsk Manage ja siis klõpsa Disk Management).

Vali see ketas, kuhu on installeeritud Windows Vista ja tee tal paremklõps ning vali käsk Format (formaatimine - ümbervormindamine). Kui aga ilmub veateade, et antud ketas on juba kasutusel, siis ava oma Windows XP töölaual My Comuter aken, tee sellel kettatähisel, mis sisaldab Windows Vista't paremklõps ja formaadi ta siis siitkaudu.

Nüüd ava Windows Explorer ja kustuta järgmised failid ning kaustad oma Windows XP opsüsteemi ketta või jaotuse juurkaustast:

$RECYCLE.BIN
Boot (folder)
Boot.BAK
bootmgr
BOOTSECT.BAK


Järgmisena tee My Computer ikoonil paremklõps ja vali käsk Properties, ava sakk/vahekaart Advanced, siis klõpsa Startup and Recovery (Käivitus ja Taaste) oblastis nupule Settings ja oblastis System startup veendu, et Windows XP on valitud kui vaikimisi operatsioonisüsteem (Default operating system).
Et kontrollida kas Sinu boot.ini fail on nüüd korras, selleks klõpsa Start, siis Run, tipi "msconfig" (ilma jutumärkideta) ja vajuta Enter. Nüüd avatakse System Configuration Utility aken, kus ava BOOT.INI sakk/vahekaart ja vali "Check All Boot Paths". Peab ilmuma dialoogiaken järgmise sõnumiga: "It appears that all BOOT.INI lines for Microsoft operating systems are OK"
Tee nüüd kompuutri restart ja Sind teavitatakse, et enam ei eksisteeri Windows Vista laadimismenüüd ja et ainult mitte-Vista laadimismenüü elemendid on menüüloetelus.

Tagasi Windows Vista installeerimisse