Vista sisukorda

icon Koju1 icon Koju2 icon SISUKORD icon Arvutiabiicon Koolitus & help

Minu lugu...

 

Pärast Windows Vista värskenduste (updates) allalaadimist ei tööta Vista mõningad vahendid, näiteks nagu Event Viewer (Event_Log_service) või mõni muu asi

 

Seda alltoodud tegevust võib kasutada mitmesuguste probleemide lahendamiseks (näiteks kui juhtus midagi pärast uute värskenduste allalaadimist, kui ei õnnestu installeerida mingeid programme, kui ei õnnestu installeerida .NET Framework 2.0'i jne, jne...), aga siin toon konkreetselt näiteks Event Viewer'i. (Antud vahendit võib kasutada ka Windows XP Pro süsteemis mitte aga Windows XP Home variandis.)
Kui Sa käivitad pärast värskenduste (Windows Updates) allalaadimist sellise väga vajaliku vahendi nagu Event Viewer'i (või siis midagi muud), siis ta ei avane vaid ilmub umbes taoline veateade:

ERROR_WMI_INSTANCE_NOT_FOUND
4201 The instance name passed was not recognized as valid by a WMI data provider.
CAUSE: One possible cause is a corrupted Repository file.

Üks värskendustest rikub Windows Vista registris asuva ACL loendi—Access Control List (ACL's).

Momendil (14.08.07) ei ole Microsoft seda viga veel uue värskedusega parandanud ehk tehakse seda hiljem, aga seniks saavad need, kellel ei avane Event Viewer või on tekkinud muud taolised probleemid, järgmist abi:Aga Sa võid selle juba valmistehtud reset.cmd faili ka otse siit alla laadida, vajuta siia! (lae ta alla ja paki siis ta oma töölauale lahti. Märkus: Hoia see fail alles, sest teda võib Sul ka tulevikus vaja minna.


secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose >c:\windows\temp\secedit_output.txt
ja vajuta ENTER. Kui Sa vajutad ENTER, siis ei juhtu Sinu silme all midagi, käsk täidetakse nüüd kiiresti ja märkamatult. (Luuakse secedit_output.txt tekstifail, mis pannakse aadressile c:\windows\temp ja secedit loob ka logifaili.)
(Sa võid selle käsu otse siit või mujalt kopeerida Windows'i mälupuhvrisse ja seejärel kleepida ta sinna cmd akna käsureale.):

teine cmd aken

Märkus: Siin käsus on silmas peetud seda, et C: ketta nimeks on ikkagi "C:" mitte aga midagi muud, nii ta tavaliselt ongi. Kuid selle C: jaotuse nimeks võib vahel ka mingi muu nimetus olla, näiteks minul on ta OS (C:) ja seega peaks minul olema selleks käsuks allpooltoodud käsk, sest mul on C: ketta ja Temp kausta aadress teistmoodi:
secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose >os (c:)\windows\temp\secedit_output.txt
Windows Vista's on tavaliselt Temp kausta aadressiks C:\Windows\Temp, aga näiteks Windows XP's on ta aadrssil C:\Temp, seega enne ikka vaata oma Temp kausta asukoha-aadress üle ja kui vaja, siis muuda ta käsureal õigeks...


NB! Command Prompt (CMD) aknas käskude sisestamisel jälgi tühiklahvide Pane tühiklahv õigesse kohta panemist, et nad oleksid tipitud sinna kus nad olema peavad - tühiklahvide (Spacebar) ärajätmine on üheks enamlevinud vigadest nende cmd käskude sisestamisel.


Need kaks ülevalpoolt tehtud toimingut viivad registri erilubade võtmed tagasi nende vaikimisi seadistusteni.

Kui valmis (st Sa vajutasid juba klahvi ENTER), siis tee kompuutri ümberlaadimine ja kontrolli kas probleem sai lahendatud, näiteks ava Event Viewer (Start > All Programs > Administrative Tools > Event Viewer) või uuri siis muid probleeme...

 

 

< Tagasi Windows Vista esilehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

elaja kojuAbout Us |Site Map | ©2006 Ahv & Co Eesti Vabariik